www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 1.0 z roku 1985 je k mání na eBayi i s poděkováním Billa Gatese

Windows 1.0 z roku 1985 je k mání na eBayi i s poděkováním Billa Gatese
, , aktualita
V nabídce služby eBay se objevila zajímavá sběratelská rarita, a to originální krabicová verze systému Windows 1.0 na ještě 5,25" disketách, kterou podepsal Bill Gates. Stalo se tak v roce 1985, kdy tento systém vstoupil na trh. 
K oblíbeným
reklama
V roce 1985 jsme mohli v kinech vidět film Vesničko má středisková a pochází z něj také pohádková klasika S čerty nejsou žerty, potřetí byl zvolen prezidentem Gustáv Husák a do provozu byl uveden první blok Jaderné elektrárny Dukovany. Lidé v ČSSR ale i jinde spíše nezajímalo, že byla také na trh uvedena první verze operačního systému Windows, ze kterého se postupně stal celosvětově známý produkt, jenž je pevně spojen se světem PC. A i když se nám tento svět aktuálně spíše zmenšuje požírán konkurečními mobilními zařízeními, stále je velice důležitý a rozmanitý, pokud tedy zrovna nejde o operační systémy, kde Windows naprosto dominují. 
 
 
I proto může mít první verze systému Windows v originální kopii podepsané samotným Billem Gatesem slušnou hodnotu, ať už jde o peněžní, nebo sentimentální. 
 
 
Bill Gates původnímu majiteli popřál, ať si Windows 1.0 užije a poděkoval za to, že přišel. Psal se tehdy 20. listopad roku 1985. Při jaké příležitosti bylo toto věnování napsáno? Dle dostupných informací šlo o setkání s průmyslovými analytiky a redaktory v Comdex Fall (Las Vegas), kterým bylo rozdáno přibližně sto kopií Windows 1.0. S věnováním se však nerozdávaly automaticky, ale pouze na požádání a dle původního majitele je pravděpodobné, že byla tehdy podepsána pouze tato jedna kopie, a to uvnitř uživatelského manuálu. 
 
 
Krabicová kopie Windows 1.0 je sice trošku oprýskaná, ale jinak kompletní s veškerými tiskovinami i se čtyřmi 5,25" disketami, na nichž je samotný systém, takže vzhledem ke svému stáří je v dobrém stavu. 
 
Na eBayi není tato raritka v nabídce v rámci aukce, ale s pevnou cenou 9.999 USD, takže kdo chce, může si ji ihned koupit. 
 
Zdroj: eBay


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala