reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Windows 10 Fall Creators Update se spolehne na AI zabezpečení

, , aktualita
Windows 10 Fall Creators Update se spolehne na AI zabezpečení
Windows 10 Fall Creators Update je druhá velká aktualizace tohoto systému, která přijde, jak už je z jejího označení jasné, někdy na podzim. Microsoft se nyní na svém blogu rozpovídal o tom, co plánuje ohledně jejího zabezpečení. 
Microsoft si chystá Windows 10 Fall Creators Update v souladu s tím, co slíbil již dříve. Jde o slib dodání dvou velkých aktualizací ročně. Jedna již přišla jako první Creators Update a další se tak chystá na podzim, přičemž velkým aktuálním tématem pro Microsoft je zabezpečení, a to ve světle masivních útoků takzvaného ransomware, vyděračského malware šifrující data na napadených počítačích, za jejichž zpřístupnění útočníci žádají výkupné v bitcoinech. 
 
/center>
 
Microsoft tak má nové nápady, jak do ochrany proti malwaru zapřáhnout umělou inteligenci a mluví o systému, který dohromady svede pokročilé zpracování dat, strojové učení, automatizaci a analýzu chování uživatelů.
 
 
Středobodem toho všeho tak má být právě umělá inteligence s jejímž využitím chce Microsoft efektivně blokovat útoky malwaru, i když půjde o takové, které se dosud neobjevily, a jejich podstata tak ani nebyla předem známa. Jde o technologii, která bude zahrnuta v Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP). 
 

ATP by tak měl být součástí podzimní aktualizace Windows 10, ale přijde i pro systémy Windows Server, a bude obsahovat funkce jako Windows Defender Exploit Guard, Windows Defender Application Guard a vylepšené Windows Defender Device Guard a Windows Defender Antivirus. 
 
Microsoft zde bude využívat mnoho AI funkcí ze svého Intelligent Security Graph (ISG), které budou dynamicky tvořit pravidla a politiku využívanou proti útokům, přičemž slibuje, že ty by měly být zastaveny už na prvním počítači s Windows 10, na který narazí. ATP bude nejdříve k dispozici pro verze Business, Enterprise a Server a později přijde pro všechny verze. 

My uvidíme, co to bude pro naše systémy znamenat třeba i z hlediska potřeby výkonu a komunikace po síti. 

Zdroj: Microsoft
reklama
reklama
reklama
reklama