www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 Home a Pro ztratí podporu v roce 2025

Windows 10 Home a Pro ztratí podporu v roce 2025
, , aktualita
Bylo zřejmé, že Microsoft nebude vyvíjet svůj systém Windows 10 donekonečna a někdy se už rozhodne, že je čas přijít s novým označením, a to pochopitelně ruku v ruce s příslušnými novinkami. A ten čas asi už skoro nastal. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft se zcela jistě chystá během podzimu, či snad už ke konci léta, přijít s novou verzí svého operačního systému Windows, která nabídne řadu novinek a změn a otázka je v podstatě pouze ta, zda půjde ještě o Windows 10, anebo už třeba o Windows 11. 
 
 
Právě v prospěch názvu Windows 11 mluví už dříve zveřejněné video, které má 11 minut a rovněž naplánovaná tiskovka začne v 11 hodin, což jsou myslím dostatečně jasné náznaky toho, že o desítkách se už bavit nebudeme. 
 
 
Nyní přitom Microsoft také aktualizoval informace o podpoře svých operačních systémů, dle nichž verze Windows 10 Home a Pro půjdou do důchodu 14. října roku 2025. Ve skutečnosti to platí pro verze Windows 10 Home, Pro, Pro Education a Pro for Workstations.
 
 
Právě i to ukazuje na nástup nově označeného systému, respektive jde zatím o ten nejpádnější důkaz toho, že Windows 10 budou nahrazeny. 
 
 
My bychom se měli dočkat dokonce už plnohodnotné náhrady za Ovládací panely, čili o dokončené Nastavení systému, což jednoduše znamená, že se budeme muset naučit hledat nové cesty ke všemožně zastrčeným volbám a můžeme jen doufat, že ty nebudou oproti dnešní podobě systému moc okleštěny. 
 
Můžeme také doufat, že další Windows v pořadí nebudou představovat z hlediska obliby uživatelů propadák, což by přitom měly, pokud někdo věří na ono známé pravidlo, že každá druhá verze Windows nestojí za nic. Ovšem to jednak představuje vždy vysoce subjektivní pohled na věc a také pochopitelně pro dané pravidlo neexistuje vůbec žádný reálný základ. Ostatně Microsoft se nechystá nabídnout zbrusu nový systém, jako spíše výsledek evoluce toho stávajícího. Ale jako vždy uvidíme, ostatně rýsující se konec Ovládacích panelů dokáže jistě sám o sobě vyvolat v řadě uživatelů odpor.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Dnes, článek, Jan Vítek
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Včera, aktualita, Jan Vítek