www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 InPrivate Desktop umožní bezpečné zkoušení aplikací

Windows 10 InPrivate Desktop umožní bezpečné zkoušení aplikací
, , aktualita
Microsoft se chystá do operačního systému Windows 10 zabudovat zajímavou funkci, která nám umožní bez obav si vyzkoušet aplikaci, o jejíž nezávadnosti si nejsme úplně jistí. Jde o InPrivate Desktop. 
reklama
Dle zdroje aktuality ale s největší pravděpodobností půjde bohužel jen o funkci chystanou pro podnikovou verzi systému, čili Windows 10 Enterprise, o níž se zmiňuje server BleepingComputer. Ten také přinesl příslušný screenshot, na němž jsou zachyceny informace o požadavcích a instalaci této funkce.
 
 
Díky Microsoft Insider Feedback Hub se dozvíme, že potřebujeme Windows 10 Enterprise sestavení 17718 nebo novější, počítač musí mít v BIOSu aktitovaný Hypervisor, čímž se pravděpodobně míní zapnuté virtualizační technologie jako VT-d a pak potřebujeme alespoň dvoujádrový procesor, 4 GB RAM a 5 GB na disku. Samotná aplikace InPrivate Desktop je k dispozici ve zkušební verzi v Microsoft Store. 
 
InPrivate Desktop poskytne bezpečný sandbox pro zkoušení aplikací, jimž nelze zcela věřit, že byly napsány s dobrými úmysly. Těch ostatně můžeme na webu najít více než dost, ať už jde rovnou o zavirované programy nebo o různý adware, který je schopen se v okamžiku rozkopírovat na různá místa a oblažit nás různými chuťovkami, jako je kompletní přenastavení prohlížeče, náhodně se objevující reklamy, atp. 
 
Nová funkce nám v počítači v podstatě zprovozní virtuální stroj, který by měl být zcela odříznutý od hlavního systému, a tak mohou být provedené změny snadno zapomenuty a zahozeny. Zatím ale není jasné, kdy a zda vůbec InPrivate Desktop přijde, neboť výše zobrazená stránka už byla stažena, takže Microsoft zatím evidentně nechce, aby se o této novince vědělo. 
 
Oproti aplikacím pro vytvoření virtuálních strojů, na nichž můžeme také testovat software, by InPrivate Desktop měl být především jednoduchý na použití. Umožní nám jednorázové spuštění aplikace v chráněném režimu a vše může být zapomenuto hned, jak ji ukončíme. 
 
Mary Jo Foley míní, že InPrivate Desktop bude mít velice blízko funkci Windows Defender Application Guard (WDAG), která izoluje potenciální malware a exploity stáhnuté pomocí prohlížeče právě pomocí virtualizace. Ani na její dotaz o podstatě této novinky však Microsoft neodpověděl, a tak je pravděpodobné, že ten zatím není připraven na to, aby ji zařadil do příští velké aktualizace, čili podzimní Windows 10 'Redstone 5', ale spíše až do té jarní. 
 
 
Namísto toho se máme alespoň dočkat tmavé tapety pro File Explorer, která se už dostala do Windows 10 v sestavení 17733 pro Fast Ring. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář