www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 InPrivate Desktop umožní bezpečné zkoušení aplikací

Windows 10 InPrivate Desktop umožní bezpečné zkoušení aplikací
, , aktualita
Microsoft se chystá do operačního systému Windows 10 zabudovat zajímavou funkci, která nám umožní bez obav si vyzkoušet aplikaci, o jejíž nezávadnosti si nejsme úplně jistí. Jde o InPrivate Desktop. 
K oblíbeným
reklama
Dle zdroje aktuality ale s největší pravděpodobností půjde bohužel jen o funkci chystanou pro podnikovou verzi systému, čili Windows 10 Enterprise, o níž se zmiňuje server BleepingComputer. Ten také přinesl příslušný screenshot, na němž jsou zachyceny informace o požadavcích a instalaci této funkce.
 
 
Díky Microsoft Insider Feedback Hub se dozvíme, že potřebujeme Windows 10 Enterprise sestavení 17718 nebo novější, počítač musí mít v BIOSu aktitovaný Hypervisor, čímž se pravděpodobně míní zapnuté virtualizační technologie jako VT-d a pak potřebujeme alespoň dvoujádrový procesor, 4 GB RAM a 5 GB na disku. Samotná aplikace InPrivate Desktop je k dispozici ve zkušební verzi v Microsoft Store. 
 
InPrivate Desktop poskytne bezpečný sandbox pro zkoušení aplikací, jimž nelze zcela věřit, že byly napsány s dobrými úmysly. Těch ostatně můžeme na webu najít více než dost, ať už jde rovnou o zavirované programy nebo o různý adware, který je schopen se v okamžiku rozkopírovat na různá místa a oblažit nás různými chuťovkami, jako je kompletní přenastavení prohlížeče, náhodně se objevující reklamy, atp. 
 
Nová funkce nám v počítači v podstatě zprovozní virtuální stroj, který by měl být zcela odříznutý od hlavního systému, a tak mohou být provedené změny snadno zapomenuty a zahozeny. Zatím ale není jasné, kdy a zda vůbec InPrivate Desktop přijde, neboť výše zobrazená stránka už byla stažena, takže Microsoft zatím evidentně nechce, aby se o této novince vědělo. 
 
Oproti aplikacím pro vytvoření virtuálních strojů, na nichž můžeme také testovat software, by InPrivate Desktop měl být především jednoduchý na použití. Umožní nám jednorázové spuštění aplikace v chráněném režimu a vše může být zapomenuto hned, jak ji ukončíme. 
 
Mary Jo Foley míní, že InPrivate Desktop bude mít velice blízko funkci Windows Defender Application Guard (WDAG), která izoluje potenciální malware a exploity stáhnuté pomocí prohlížeče právě pomocí virtualizace. Ani na její dotaz o podstatě této novinky však Microsoft neodpověděl, a tak je pravděpodobné, že ten zatím není připraven na to, aby ji zařadil do příští velké aktualizace, čili podzimní Windows 10 'Redstone 5', ale spíše až do té jarní. 
 
 
Namísto toho se máme alespoň dočkat tmavé tapety pro File Explorer, která se už dostala do Windows 10 v sestavení 17733 pro Fast Ring. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář