reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 11 nově umí varovat uživatele ohledně zakryté webkamery

18.8.2022, Milan Šurkala, aktualita
Windows 11 nově umí varovat uživatele ohledně zakryté webkamery
Nová verze operačního systému Microsoft Windows 11 2022.2207.29.0, která se dostala k Windows Insiderům, obsahuje spoustu oprav i novou funkci, která dokáže rozpoznat stav krytu webkamery. Uživatele pak může informovat, že nebude vidět.
Operační systém Microsoft Windows 11 se neustále vyvíjí a Windows Insideři nyní mají k dispozici novou verzi 2022.2207.29.0. Tato dostává novou funkci, která souvisí s krytkami na webkamerách některých nových notebooků, Microsoft Modern Webcam a podobně. Aplikace Camera nyní dokáže na kompatibilním hardwaru rozpoznat, že je krytka zavřená, a uživatele tak může varovat, že v obraze kvůli tomu nic neuvidí.
 
Microsoft Windows 11
 
Podobně tak ho informuje třeba tehdy, kdy je kryt notebooku připojeného k externímu monitoru zavřený. Jsou to sice naprosto logické věci, ale někdy člověku nemusí dojít, proč vidí černý obraz. Tyto krytky jsou dnes u notebooků častější, neboť se lidé bojí o své soukromí a nikdy není jisté, zda počítač a jeho systém není hacknutý a někdo se přes kameru nedívá. Hardwarová krytka je řešením, které u notebooků pomůže (u externích webkamer je řešení s odpojením jednodušší), na které se ale také může uživatelsky zapomenout. Takto elegantní řešení ale neexistuje pro integrovaný mikrofon. Microsoft se ještě nechal slyšet, že aplikace Camera byla rychlostně vylepšena i na Windows určeném Arm64.
 
Varovná hláška
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama