reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Windows 7 si dle NetApplications stále drží více než čtvrtinový podíl

, , aktualita
Windows 7 si dle NetApplications stále drží více než čtvrtinový podíl
Rozšířená podpora operačního systému Windows 7 skončila na začátku tohoto roku a dalo se očekávat, že od té doby jeho podíl bude klesat výrazněji než dosud. Dle NetApplications však nic takového nenastalo. 
Jde tak o informace společnosti NetApplications, která aktualizovala své údaje o trhu s operačními systémy o data z února. Je třeba poznamenat, že rozšířená podpora systému Windows 7 skončila v polovině ledna, takže jde zatím jen o měsíc a půl dlouhou dobu, kterou nová data reflektují. Krom toho ještě můžeme poukázat na starší aktualitu, dle níž zastoupení Windows 7 na základě NetMarketShare kleslo o 4 procenta. 
 
 
Graf od NetApplications ukazuje, že mezi prosincem a lednem přišel výraznější skok, který představoval přesun uživatelů od systémů Windows 7 k novým desítkám, nicméně mezi lednem a únorem už podíl sedmiček téměř neklesl. Ten se tak stále drží těsně nad hranicí 25 procent. A krom toho, ani onen skok na přelomu roku není ve srovnání s loňským létem niajk výrazný. 
 
Amy Hood (CFO, Microsoft) se přitom k tomuto vývoji už vyjádřila na konferenci Technology Media and Telecom pořádané společností Morgan Stanley. Mluvila o něm jako příležitosti pro Microsoft, než jako o problému, neboť vysoký podíl uživatelů s Windows 7 představuje i mnoho lidí, kteří se chystají teprve přejít na novější systém. Na druhou stranu by se chtělo dodat, že to představuje i velké procento lidí či firem, kterým se do něčeho takového evidentně moc nechce. 
 
Amy Hood také zmínila, že zpomalený přechod z Windows 7 na Windows 10 byl způsoben i kvůli nedostatku čipů, jenž zase zpomaluje či opožďuje nástup nových modelů počítačů na trh. Jinými slovy za to může i Intel. A zadruhé je na vině i koronavirus Covid-19, který ovlivňuje celý trh a zpomaluje dodavatelský řetězec. Nakonec investorům sdělila, že tento vývoj jinak víceméně odpovídá tomu, co Microsoft už zažil v případě předchozích verzí systému Windows
 
Zdroj: Hexus.net


reklama
reklama
reklama
reklama