www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 7 si dle NetApplications stále drží více než čtvrtinový podíl

Windows 7 si dle NetApplications stále drží více než čtvrtinový podíl
, , aktualita
Rozšířená podpora operačního systému Windows 7 skončila na začátku tohoto roku a dalo se očekávat, že od té doby jeho podíl bude klesat výrazněji než dosud. Dle NetApplications však nic takového nenastalo. 
K oblíbeným
reklama
Jde tak o informace společnosti NetApplications, která aktualizovala své údaje o trhu s operačními systémy o data z února. Je třeba poznamenat, že rozšířená podpora systému Windows 7 skončila v polovině ledna, takže jde zatím jen o měsíc a půl dlouhou dobu, kterou nová data reflektují. Krom toho ještě můžeme poukázat na starší aktualitu, dle níž zastoupení Windows 7 na základě NetMarketShare kleslo o 4 procenta. 
 
 
Graf od NetApplications ukazuje, že mezi prosincem a lednem přišel výraznější skok, který představoval přesun uživatelů od systémů Windows 7 k novým desítkám, nicméně mezi lednem a únorem už podíl sedmiček téměř neklesl. Ten se tak stále drží těsně nad hranicí 25 procent. A krom toho, ani onen skok na přelomu roku není ve srovnání s loňským létem niajk výrazný. 
 
Amy Hood (CFO, Microsoft) se přitom k tomuto vývoji už vyjádřila na konferenci Technology Media and Telecom pořádané společností Morgan Stanley. Mluvila o něm jako příležitosti pro Microsoft, než jako o problému, neboť vysoký podíl uživatelů s Windows 7 představuje i mnoho lidí, kteří se chystají teprve přejít na novější systém. Na druhou stranu by se chtělo dodat, že to představuje i velké procento lidí či firem, kterým se do něčeho takového evidentně moc nechce. 
 
Amy Hood také zmínila, že zpomalený přechod z Windows 7 na Windows 10 byl způsoben i kvůli nedostatku čipů, jenž zase zpomaluje či opožďuje nástup nových modelů počítačů na trh. Jinými slovy za to může i Intel. A zadruhé je na vině i koronavirus Covid-19, který ovlivňuje celý trh a zpomaluje dodavatelský řetězec. Nakonec investorům sdělila, že tento vývoj jinak víceméně odpovídá tomu, co Microsoft už zažil v případě předchozích verzí systému Windows
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů