www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Konec podpory Windows 7 změnil zastoupení mezi OS, spadl o 4 %

Konec podpory Windows 7 změnil zastoupení mezi OS, spadl o 4 %
, , aktualita
Před třemi týdny došlo k ukončení podpory operačního systému Microsoft Windows 7. Počátkem února se tak už objevila první čísla, která ukazují, jak moc (nebo málo) se změnilo zastoupení systémů na trhu.
K oblíbeným
reklama
14. ledna 2020 byla ukončena podpora operačního systému Microsoft Windows 7, což logicky vyústilo ke zrychlenému přechodu na novější operační systémy, zejména na Windows 10. Sice vyšla ještě jedna záplata, ale rozhodně nejde o něco, co by mělo být v budoucnosti běžné. Server NetMarketShare už publikoval výsledky za leden a jde opravdu vidět, že lidé vyměňovali Windows 7 za novější Windows 10. Nejde sice o revoluční změnu v poměru operačních systémů, ale ani 4 procentní body (p.b.) nejsou málo.
 
Microsoft Windows 10
 
Windows 10 si polepšil z 53,36 % na 57,08 %, což je 3,72 p.b. k dobru. Naopak Windows 7 klesl z 29,57 % na 25,56 % (-4,01 p.b.). Třetí místo získává Windows 8.1, který si dokonce mírně polepšil a z 3,31 % lehce poskočil na 3,38 % (čisté Windows 8 jsou pod 0,7 %). Na čtvrtém místě je macOS X 10.14, jehož zastoupení spadlo z 3,29 % na 3,12 %. Zde je to způsobeno i vzrůstajícím podílem nové verze macOS X 10.15. Zajímavé bude sledovat i únorová čísla, která budou zahrnovat celý měsíc po ukončení podpory (EOL) systému Windows 7.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H
Poslední dobou uniklo mnoho benchmarků mobilních procesorů Intel, které by měly bojovat proti připravovanému Ryzenu 7 4800H, ale pořád jsme neměli výsledky tohoto procesoru od AMD. To se nyní mění a máme čísla z Geekbench 4 i 5.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů