www.svethardware.cz
>
>
>

WSJ: AMD vážně jedná o akvizici firmy Xilinx, může jít o 30 mld. USD

WSJ: AMD vážně jedná o akvizici firmy Xilinx, může jít o 30 mld. USD
, , aktualita
Dle informací od Wall Street Journal má společnost AMD velice vážný zájem o akvizici firmy Xilinx. Tato americká firma se aktuálně specializuje na čipy typu FPGA tvořené ve všemožných verzích a nejde ve srovnání s AMD zrovna o lehkou váhu. 
K oblíbeným
reklama
Dle Wall Street Journal jsou už námluvy mezi AMD a Xilinx v pokročilém stádiu, ovšem tyto firmy ještě samy nic nepotvrdily, takže si musíme počkat na případné oficiální prohlášení, které ale může přijít každým dnem. 
 
 
Pokud má tedy AMD zájem o Xilinx, očividně chce expandovat na trhu s čipy FPGA (field-programmable gate array), na které se Xilinx specializuje. FPGA také mimochodem vyrábí i konkurenční Intel například v podobě Stratix 10 GX 10M, zatímco sama NVIDIA vidí FPGA spíše jako konkurenční řešení pro svá GPU
 
Zajímavé je, že roční tržby firmy Xilinx se pohybují kolem 3 miliard dolarů, takže nejde v porovnání s AMD o malé sousto. Wall Street Journal navíc píše, že akvizice firmy Xilinx by mohla AMD přijít i na více než 30 miliard dolarů, přičemž její aktuální tržní kapitalizace je cca 26 miliard dolarů. 
 
Uvidíme tak, co z toho nakonec bude. Dle zdroje by dohoda mohla být uzavřena již během příštího týdne, ale to pochopitelně není vůbec zaručeno. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů