www.svethardware.cz
>
>
>
>

Xbox One dostane podporu her pro původní Xbox, jakých?

Xbox One dostane podporu her pro původní Xbox, jakých?
, , aktualita
Do herního světa přišla velká vlna retrohraní, což dokazuje obliba staronových konzolí a počítačů NES/SNES Classic Edition či Commodore C64. Microsoft ale nejde tak daleko do minulosti, neboť jde o hry pro původní Xbox. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft se tak nesnaží oživit zájem o hry z osmdesátých či devadesátých let minulého století. V jeho případě jde o původní Xbox z roku 2001, jejíž hry by ale nová Xbox One nehledě na ještě mnohem výkonnější Xbox One X mohla zvládnout i v rámci emulace. Však stará konzole byla založena na procesoru Intel Pentium III a 233MHz grafice NVIDIA NV2A s výkonem pouze 7,3 GFLOPS. Dnes už výkon počítáme v řadu TFLOPS, takže s emulací by z tohoto hlediska nebyl žádný problém. 
 
 
Nyní se už také můžeme dozvědět, které hry budou konkrétně připraveny pro Xbox One. Už dříve jsme se mohli dozvědět o Crimson Skies nebo Fusion Frenzy, ale zde je kompletní seznam: 
 
 • Bloodrayne 2
 • Crimson Skies
 • Dead to Rights
 • Fusion Frenzy
 • Grabbed by the Ghoulies
 • Neowave: The King of Fighters
 • Ninja Gaiden Black
 • Pirates!
 • Prince of Persia
 • Psychonauts
 • Star Wars: Knights of the Old Republic
Není toho mnoho, ale také jde pouze o první vlnu. Časem přijdou další, stejně jako v případě podpory her z Xbox 360 pro Xbox One, i když Microsoft se už nechal slyšet, že jich v případě her z Xbox pro Xbox One bude méně. 
 
Je třeba si také uvědomit, že staré hry na nové konzoli nepoběží stejně jako nové hry a konkrétně jde třeba o podporu širokoúhlých obrazovek, kterou právě staré hry neměly a na tom se nic nezmění. Poběží prostě ve stejné podobě a se stejnými možnostmi jako na původní Xbox, takže Microsoft se nechystá je nijak upravovat do moderní podoby. Fungovat také nebudou tzv. achievements. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář