www.svethardware.cz
>
>
>
>

Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6

Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6
, , aktualita
Xiaomi přinese svůj Mi AIoT Router AX3600 na evropské trhy. Tento model se vyznačuje podporou nového standardu Wi-Fi 6 (neboli 802.11ax) v kombinaci se sympatickou cenou. Odhalen byl také ještě levnější Mi AIoT Router AC2350.
K oblíbeným
reklama
Minulý měsíc Xiaomi představilo na čínském trhu svůj první router s Wi-Fi 6 a dnes oznámilo, že se tento model dostane oficiální cestou také k evropským zákazníkům. Novinka nese označení Xiaomi AIoT Router AX3600 a díky podpoře standardu Wi-Fi 6 (dříve označovaný jako 802.11ax) umožní přenos dat vyšší rychlostí při nižší spotřebě energie ve srovnání s předchozími generacem. Největší smysl samozřejmě tato technologie dává v kombinaci s ostatními zařízení, které jsou připraveny na Wi-Fi 6 – v tuto chvíli se jedná především o smartphony nebo notebooky, ale Samsung brzy na trh přinese také první televizory.
 
 
Mi AIoT Router AX3600 využívá čipset Qualcomm IPQ8071A se čtyřmi jádry Cortex-A53, kterému sekunduje 512MB operační paměť. Výrobce zařízení osadil sedmi externími anténami, z nichž čtyři jsou určeny pro pásmo 2,4 GHz, dvě pro pásmo 5 GHz a jedna pro IoT. Ačkoliv počet antén nemusí být v přímé úměře se sílou a stabilitou signálu, jistou výhodu v tomto ohledu router bude jistě mít. V jednu chvíli lze s routerem spárovat až 248 zařízení, takže i po připojení všech počítačů a telefonů v domácnosti zůstane více dostatečná rezerva pro všechny možné chytré spotřebiče a gadgety, jako jsou televize, žárovky, senzory nebo dokonce ledničky.
 
Jak již bylo řečeno výše, tento model podporuje pásma 2,4 GHz i 5 GHz, při jejich souběžném použití potom zvládne dosáhnout rychlosti až 2 976 Mb/s. V případě dedikované antény pro IoT lze kombinací obou frekvencí zvýšit rychlost až na 583 Mb/s. Inteligentní systém navíc v kombinaci s mobilní aplikací Mijia zvládne automaticky vyhledat dosud nekonfigurovaná chytrá zařízení od Xiaomi a přidat je jedním kliknutím, odpadá tedy nutnost ručního vyhledávání a složitého nastavování. AIoT Router AX3600 se začne prodávat až v polovině července a prodejci si za něj řeknou 120 eur, v přepočtu 3 300 Kč. Nedočkaví zákazníci si mohou router objednat z čínských e-shopů, kde se patrně objeví o něco dříve, i když ceny v rámci předobjednávek jsou zatím vyšší.
Druhou dnes představenou novinkou je Xiaomi Mi AIoT Router AC2350, který nepodporuje Wi-Fi 6. Místo toho si budou muset uživatelé vystačit s běžnějším standardem Wi-Fi 5, známějším pod označením 802.11ac. I tento model ovšem obsahuje sedm externích zesilovačů a antén včetně dedikované antény pro zařízení IoT. Router podporuje technologii MU-MIMO a umí dosáhnout rychlosti až 2 183 Mb/s. Na druhou stranu bude výhodou znatelně nižší cena, která byla pro evropský trh stanovena na 50 eur, v přepočtu necelých 1 400 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře