www.svethardware.cz
>
>
>
>

Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6

Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6
, , aktualita
Xiaomi přinese svůj Mi AIoT Router AX3600 na evropské trhy. Tento model se vyznačuje podporou nového standardu Wi-Fi 6 (neboli 802.11ax) v kombinaci se sympatickou cenou. Odhalen byl také ještě levnější Mi AIoT Router AC2350.
K oblíbeným
reklama
Minulý měsíc Xiaomi představilo na čínském trhu svůj první router s Wi-Fi 6 a dnes oznámilo, že se tento model dostane oficiální cestou také k evropským zákazníkům. Novinka nese označení Xiaomi AIoT Router AX3600 a díky podpoře standardu Wi-Fi 6 (dříve označovaný jako 802.11ax) umožní přenos dat vyšší rychlostí při nižší spotřebě energie ve srovnání s předchozími generacem. Největší smysl samozřejmě tato technologie dává v kombinaci s ostatními zařízení, které jsou připraveny na Wi-Fi 6 – v tuto chvíli se jedná především o smartphony nebo notebooky, ale Samsung brzy na trh přinese také první televizory.
 
 
Mi AIoT Router AX3600 využívá čipset Qualcomm IPQ8071A se čtyřmi jádry Cortex-A53, kterému sekunduje 512MB operační paměť. Výrobce zařízení osadil sedmi externími anténami, z nichž čtyři jsou určeny pro pásmo 2,4 GHz, dvě pro pásmo 5 GHz a jedna pro IoT. Ačkoliv počet antén nemusí být v přímé úměře se sílou a stabilitou signálu, jistou výhodu v tomto ohledu router bude jistě mít. V jednu chvíli lze s routerem spárovat až 248 zařízení, takže i po připojení všech počítačů a telefonů v domácnosti zůstane více dostatečná rezerva pro všechny možné chytré spotřebiče a gadgety, jako jsou televize, žárovky, senzory nebo dokonce ledničky.
 
Jak již bylo řečeno výše, tento model podporuje pásma 2,4 GHz i 5 GHz, při jejich souběžném použití potom zvládne dosáhnout rychlosti až 2 976 Mb/s. V případě dedikované antény pro IoT lze kombinací obou frekvencí zvýšit rychlost až na 583 Mb/s. Inteligentní systém navíc v kombinaci s mobilní aplikací Mijia zvládne automaticky vyhledat dosud nekonfigurovaná chytrá zařízení od Xiaomi a přidat je jedním kliknutím, odpadá tedy nutnost ručního vyhledávání a složitého nastavování. AIoT Router AX3600 se začne prodávat až v polovině července a prodejci si za něj řeknou 120 eur, v přepočtu 3 300 Kč. Nedočkaví zákazníci si mohou router objednat z čínských e-shopů, kde se patrně objeví o něco dříve, i když ceny v rámci předobjednávek jsou zatím vyšší.
Druhou dnes představenou novinkou je Xiaomi Mi AIoT Router AC2350, který nepodporuje Wi-Fi 6. Místo toho si budou muset uživatelé vystačit s běžnějším standardem Wi-Fi 5, známějším pod označením 802.11ac. I tento model ovšem obsahuje sedm externích zesilovačů a antén včetně dedikované antény pro zařízení IoT. Router podporuje technologii MU-MIMO a umí dosáhnout rychlosti až 2 183 Mb/s. Na druhou stranu bude výhodou znatelně nižší cena, která byla pro evropský trh stanovena na 50 eur, v přepočtu necelých 1 400 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů
Společnost SpaceX Elona Muska v pátek testovala ve svém texaském středisku další prototyp Starship. Zkouška se bohužel nepodařila podle představ, prototyp SN4 totiž explodoval při testu motorů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím
Před pár dny Twitter pořádně naštval amerického prezidenta Donalda Trumpa, neboť si dovolil označit jeho příspěvek za zavádějící a nabídl jiné informace. Trump to nenechal jen tak a podepsal výkonné nařízení, který sociálním sítím trochu zavaří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat
Muskovi se to podařilo. Dosáhl na první z 12 stupňů, které ho opravňují k výplatě za své působení v automobilce Tesla. Nyní má právo na odkup 1,69 milionu akcií Tesla za pouhých $350 za jednu akcii. Má to ale háček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“ USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“
Fake news o škodlivosti 5G využili podvodníci, kteří na internetu prodávají malá zařízení s názvem 5GBioShield slibující ochranu před údajně škodlivými účinky sítí nové generace. Za stovky liber ovšem zákazníci dostanou pouze obyčejný USB flash disk.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher
Studio CD Projekt Red může slavit a také slaví. Během existence série her The Witcher postavené na tématice fantasy knih Andrzeje Sapkowskiho se totiž prodalo přes 50 milionů kopií těchto her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala