reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

YouTube testuje Pause Ads, reklamy při pozastavení videa

30.4.2024, Milan Šurkala, aktualita
YouTube testuje Pause Ads, reklamy při pozastavení videa
Platforma YouTube testuje další způsob, jak zlepšit své hospodaření a zvýšit své příjmy i příjmy youtuberů. Testovanou novinkou jsou Pause Ads, tedy reklamy, které se budou přehrávat při pozastavení videa.
Reklamy jsou nutným zlem, pokud nechcete platit obsah přímo pomocí předplatného a jde tak o jednu z forem, jak za něj platit alternativním způsobem. Umožňuje to mít produkty relativně "zadarmo" a výsledná cena je tu dána především tím, jak otravná tato reklama je. A platforma YouTube se v tomto stává stále dražší a dražší, což také znamená, že předplatné YouTube Premium bez reklam se stává pro mnoho uživatelů stále více a více stravitelným. YouTube tak např. nyní používá 30sekundové nepřeskočitelné bloky před zahájením videa, které mohou být ve formě dvou 15sekundových reklam nebo nově i jedné 30sekundové. Současně ale firma při zveřejňování svých finančních výsledků oznámila, že testuje tzv. Pause Ads.
 
Pokud uživatel pozastaví video, začne se nově v testovacím provozu přehrávat reklama. YouTube toto testuje prozatím v aplikaci pro chytré televize. Prvotní testy jsou z pohledu inzerentů pozitivní a dobré zkušenosti s nimi má i samotný YouTube, neboť inzerenti jsou ochotni si za tyto bloky platit více peněz. Profitovat z toho mohou i samotní youtubeři, jejich příjmy se mohou rovněž navýšit. Sledující budou nadšeni asi méně a platforma patrně doufá, že jich i kvůli tomuto více přesvědčí pro placení předplatného YouTube Premium, které takové reklamy nemá. Zatím není jasné, kdy dojde k rozšíření Pause Ads i na další platformy, tedy na web (PC) a mobilní zařízení do aplikací. Společnost také začala více bojovat proti blokátorům reklam, kdy na ně častěji upozorňuje, občas ale také znemožní přehrávání obsahu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama