www.svethardware.cz
>
>
>

Za popularitu teorie ploché Země může YouTube, tvrdí studie

Za popularitu teorie ploché Země může YouTube, tvrdí studie
, , aktualita
Teorie o ploché Zemi zažívá v posledních letech nepochopitelný nárůst popularity. Profesorka z Texas Tech University se pokusil najít příčinu tohoto fenoménu a je kupodivu velmi prostý. Za vše může YouTube.
K oblíbeným
reklama
Zastánců teorie o ploché Zemi neustále přibývá, někteří dokonce chtějí podat důkaz pomocí vlastnoručně postavených raket, kterými se chtěli vystřelit a někdy i úspěšně vystřelili do výšky (jako např. Mike Hughes). Dokonce existuje společnost lidí Flat Earth Society, která myšlenku ploché Země propaguje a pořádá i konference na toto téma. Otázkou tedy bylo, proč se v posledních letech popularita této myšlenky tak zvýšila. Zaměřila se na to profesorka Asheley R. Landrum z Texas Tech University, která navštívila dvě takové konference a poptala se zdejších návštěvníků, kde se v nich vzala víra v tuto myšlenku.
 
Flat Earth Society
 
Nejprve musíme říci, že nešlo o nějak extenzivní průzkum, zúčastnilo se ho totiž pouhých 30 lidí, což opravdu není mnoho. Přesto se profesorka dozvěděla několik zajímavých informací. Drtivá většina z dotazovaných (29 z 30) začala této myšlence věřit po shlédnutí videí na YouTube. Někteří dokonce tvrdili, že si původně chtěli z lidí, kteří tomu věří, jen utahovat, ale po shlédnutí klipů byli natolik přesvědčeni prezentovanými důkazy, že změnili strany a stali se naopak zastánci teorie.
 
Nyní tak byla nastolena otázka, zda by Google (a YouTube) měl něco dělat s klipy, které takto prezentují zavádějící informace. Ty jsou samy o sobě neškodné (na rozdíl od mnoha jiných propagujících např. násilí nebo nenávist vůči určitým skupinám lidí), zároveň však dodává, že se tím může zvýšit nedůvěra v autority a instituce, což může vést ke změně názorů i v jiných a mnohem závažnějších postojích, vůbec nesouvisejících s plochostí nebo kulatostí Země. Profesorka nyní nabádá vědce, aby využili stejné formy boje proti dezinformacím a na YouTube a jiných podobných platformách prezentovali naopak důkazy, že je Země kulatá a vyvraceli "důkazy" ve videích podporující teorii její plochosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077 NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Včera, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář