reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Zastánce teorie ploché Země se vystřelí raketou do výšky jedné míle

, , aktualita
Zastánce teorie ploché Země se vystřelí raketou do výšky jedné míle
Svérázný Mike Hughes, který se počítá mezi zastánce teorie ploché Země, už strávil několik let svého života stavbou parou poháněných raket. Už přežil jeden výlet do výšky cca 420 metrů a nyní jej čeká ještě nebezpečnější podnik. 
61letý Mike Hughes pracuje jako řidič limuzíny, ovšem jeho koníček je daleko zajímavější. Jako člověk, který odmítá vzít na vědomí, že Země je kulatá, si chce svou teorii o plochém světě potvrdit vlastním výletem do výšky a nezůstává pouze u slov a plánů, jak ukazuje toto starší video. 

 
V něm vyletěl raketou poháněnou párou do výšky cca 420 metrů nad zem, odkud se snesl na padáku, který nebyl ve zrovna stoprocentní kondici, ovšem Hughes přežil. Nyní tak chce využít stejnou raketu, která však bude plně natlakována, a tak by jej dle propočtů měla vynést celou míli, čili asi 1600 metrů nad zem. Z takové výšky bude moci jen těžko pozorovat zakřivení Země, ale o to asi v tomto pokusu ještě nejde. 


Jde spíše o to, že Hughes se opět posadí do rakety, kterou si postavil sám a nijak zvlášť ji netestoval, takže riziko selhání a nehody není malé. Hughes je na ceste postavit raketu, která by jej dostala až do vesmíru, odkud chce vyfotografovat Zemi a dokázat, že moderní vědci jsou součásti globální konspirace, která se snaží lidi přesvědčit, že náš svět je kulatý. Jeho hlavním sponzorem je tak organizace Research Flat Earth a sám říká, že nevěří ve vědu. Zná sice aerodynamiku a dynamiku tekutin, ale to označuje pouze za vzorce. Uvádí také, že pro něj není rozdíl mezi vědou a sci-fi. 


Hughes tak už jeden výlet parní raketou přežil, ale potřeboval několik dní na zotavení z vysokého přetížení při startu. Přeci jen není nejmladší a start na videu vypadal opravdu divoce. Není ale první, koho napadlo využít páru pro pohon raket, ovšem ta těžko půjde využít pro výlet až na hranici vesmíru (100 km), a to už jen proto, že jde o neefektivní pohon z hlediska poměru výkonu a hmotnosti tlakové nádoby pro uchování pohonné látky. 

Nový pokus je naplánován na tuto sobotu, takže brzy uvidíme, jak to (doslova) dopadlo. reklama
reklama
reklama
reklama