www.svethardware.cz
>
>
>

Zastánce teorie ploché Země se vystřelí raketou do výšky jedné míle

Zastánce teorie ploché Země se vystřelí raketou do výšky jedné míle
, , aktualita
Svérázný Mike Hughes, který se počítá mezi zastánce teorie ploché Země, už strávil několik let svého života stavbou parou poháněných raket. Už přežil jeden výlet do výšky cca 420 metrů a nyní jej čeká ještě nebezpečnější podnik. 
K oblíbeným
reklama
61letý Mike Hughes pracuje jako řidič limuzíny, ovšem jeho koníček je daleko zajímavější. Jako člověk, který odmítá vzít na vědomí, že Země je kulatá, si chce svou teorii o plochém světě potvrdit vlastním výletem do výšky a nezůstává pouze u slov a plánů, jak ukazuje toto starší video. 

 
V něm vyletěl raketou poháněnou párou do výšky cca 420 metrů nad zem, odkud se snesl na padáku, který nebyl ve zrovna stoprocentní kondici, ovšem Hughes přežil. Nyní tak chce využít stejnou raketu, která však bude plně natlakována, a tak by jej dle propočtů měla vynést celou míli, čili asi 1600 metrů nad zem. Z takové výšky bude moci jen těžko pozorovat zakřivení Země, ale o to asi v tomto pokusu ještě nejde. 


Jde spíše o to, že Hughes se opět posadí do rakety, kterou si postavil sám a nijak zvlášť ji netestoval, takže riziko selhání a nehody není malé. Hughes je na ceste postavit raketu, která by jej dostala až do vesmíru, odkud chce vyfotografovat Zemi a dokázat, že moderní vědci jsou součásti globální konspirace, která se snaží lidi přesvědčit, že náš svět je kulatý. Jeho hlavním sponzorem je tak organizace Research Flat Earth a sám říká, že nevěří ve vědu. Zná sice aerodynamiku a dynamiku tekutin, ale to označuje pouze za vzorce. Uvádí také, že pro něj není rozdíl mezi vědou a sci-fi. 


Hughes tak už jeden výlet parní raketou přežil, ale potřeboval několik dní na zotavení z vysokého přetížení při startu. Přeci jen není nejmladší a start na videu vypadal opravdu divoce. Není ale první, koho napadlo využít páru pro pohon raket, ovšem ta těžko půjde využít pro výlet až na hranici vesmíru (100 km), a to už jen proto, že jde o neefektivní pohon z hlediska poměru výkonu a hmotnosti tlakové nádoby pro uchování pohonné látky. 

Nový pokus je naplánován na tuto sobotu, takže brzy uvidíme, jak to (doslova) dopadlo. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD
Server Phoronix se zaměřil na to, jak s výkonem procesorů Intel a AMD zamávaly veškeré záplaty proti chybám od té doby, co se objevil Spectre a Meltdown. Ukázalo se, že řeči o dopadu především na výkon CPU Intel nejsou přehnané. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram
Už se můžeme spolehnout na to, že zbrusu nová čipová sada AMD X570 bude potřebovat výkonnější chlazení, než na jaké jsme si za poslední roky zvykli. Čím se nám ale za to odmění, to ukáže diagram od ChipHell. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek