www.svethardware.cz
>
>
>

Zastánce teorie ploché Země se vystřelí raketou do výšky jedné míle

Zastánce teorie ploché Země se vystřelí raketou do výšky jedné míle
, , aktualita
Svérázný Mike Hughes, který se počítá mezi zastánce teorie ploché Země, už strávil několik let svého života stavbou parou poháněných raket. Už přežil jeden výlet do výšky cca 420 metrů a nyní jej čeká ještě nebezpečnější podnik. 
K oblíbeným
reklama
61letý Mike Hughes pracuje jako řidič limuzíny, ovšem jeho koníček je daleko zajímavější. Jako člověk, který odmítá vzít na vědomí, že Země je kulatá, si chce svou teorii o plochém světě potvrdit vlastním výletem do výšky a nezůstává pouze u slov a plánů, jak ukazuje toto starší video. 

 
V něm vyletěl raketou poháněnou párou do výšky cca 420 metrů nad zem, odkud se snesl na padáku, který nebyl ve zrovna stoprocentní kondici, ovšem Hughes přežil. Nyní tak chce využít stejnou raketu, která však bude plně natlakována, a tak by jej dle propočtů měla vynést celou míli, čili asi 1600 metrů nad zem. Z takové výšky bude moci jen těžko pozorovat zakřivení Země, ale o to asi v tomto pokusu ještě nejde. 


Jde spíše o to, že Hughes se opět posadí do rakety, kterou si postavil sám a nijak zvlášť ji netestoval, takže riziko selhání a nehody není malé. Hughes je na ceste postavit raketu, která by jej dostala až do vesmíru, odkud chce vyfotografovat Zemi a dokázat, že moderní vědci jsou součásti globální konspirace, která se snaží lidi přesvědčit, že náš svět je kulatý. Jeho hlavním sponzorem je tak organizace Research Flat Earth a sám říká, že nevěří ve vědu. Zná sice aerodynamiku a dynamiku tekutin, ale to označuje pouze za vzorce. Uvádí také, že pro něj není rozdíl mezi vědou a sci-fi. 


Hughes tak už jeden výlet parní raketou přežil, ale potřeboval několik dní na zotavení z vysokého přetížení při startu. Přeci jen není nejmladší a start na videu vypadal opravdu divoce. Není ale první, koho napadlo využít páru pro pohon raket, ovšem ta těžko půjde využít pro výlet až na hranici vesmíru (100 km), a to už jen proto, že jde o neefektivní pohon z hlediska poměru výkonu a hmotnosti tlakové nádoby pro uchování pohonné látky. 

Nový pokus je naplánován na tuto sobotu, takže brzy uvidíme, jak to (doslova) dopadlo. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games
Titul Borderlands 3 si už můžeme od konce minulého týdne vesele hrát, ovšem kromě toho, jak dobrá je samotná hra se probírají i její problémy s výkonem napříč platformami a bohužel i velice kontroverzní přístup 2K Games k recenzentům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře