www.svethardware.cz
>
>
>

Zastánce teorie ploché Země se vystřelí raketou do výšky jedné míle

Zastánce teorie ploché Země se vystřelí raketou do výšky jedné míle
, , aktualita
Svérázný Mike Hughes, který se počítá mezi zastánce teorie ploché Země, už strávil několik let svého života stavbou parou poháněných raket. Už přežil jeden výlet do výšky cca 420 metrů a nyní jej čeká ještě nebezpečnější podnik. 
K oblíbeným
reklama
61letý Mike Hughes pracuje jako řidič limuzíny, ovšem jeho koníček je daleko zajímavější. Jako člověk, který odmítá vzít na vědomí, že Země je kulatá, si chce svou teorii o plochém světě potvrdit vlastním výletem do výšky a nezůstává pouze u slov a plánů, jak ukazuje toto starší video. 

 
V něm vyletěl raketou poháněnou párou do výšky cca 420 metrů nad zem, odkud se snesl na padáku, který nebyl ve zrovna stoprocentní kondici, ovšem Hughes přežil. Nyní tak chce využít stejnou raketu, která však bude plně natlakována, a tak by jej dle propočtů měla vynést celou míli, čili asi 1600 metrů nad zem. Z takové výšky bude moci jen těžko pozorovat zakřivení Země, ale o to asi v tomto pokusu ještě nejde. 


Jde spíše o to, že Hughes se opět posadí do rakety, kterou si postavil sám a nijak zvlášť ji netestoval, takže riziko selhání a nehody není malé. Hughes je na ceste postavit raketu, která by jej dostala až do vesmíru, odkud chce vyfotografovat Zemi a dokázat, že moderní vědci jsou součásti globální konspirace, která se snaží lidi přesvědčit, že náš svět je kulatý. Jeho hlavním sponzorem je tak organizace Research Flat Earth a sám říká, že nevěří ve vědu. Zná sice aerodynamiku a dynamiku tekutin, ale to označuje pouze za vzorce. Uvádí také, že pro něj není rozdíl mezi vědou a sci-fi. 


Hughes tak už jeden výlet parní raketou přežil, ale potřeboval několik dní na zotavení z vysokého přetížení při startu. Přeci jen není nejmladší a start na videu vypadal opravdu divoce. Není ale první, koho napadlo využít páru pro pohon raket, ovšem ta těžko půjde využít pro výlet až na hranici vesmíru (100 km), a to už jen proto, že jde o neefektivní pohon z hlediska poměru výkonu a hmotnosti tlakové nádoby pro uchování pohonné látky. 

Nový pokus je naplánován na tuto sobotu, takže brzy uvidíme, jak to (doslova) dopadlo. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Tiger Lake dle PassMarku nabídne vysoký jednovláknový výkon Intel Tiger Lake dle PassMarku nabídne vysoký jednovláknový výkon
Procesory Intel Tiger Lake-U by už měly být v podstatě hotovy, neboť by měly být představeny už za necelý měsíc. Nyní se ukázal model Core i7-1165G7 v databázi PassMarku, a tak si jej můžeme porovnat s konkurencí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské Xiao-i žaluje Apple, za porušení patentů k Siri chce 10 mld. juanů Čínské Xiao-i žaluje Apple, za porušení patentů k Siri chce 10 mld. juanů
Čínská společnost Xiao-i (Shanghai Zhizhen Intelligent Network Technology Co Ltd) chce z Applu vytřískat nějaké ty finance. V žalobě, která se týká porušení patentů asistentem Siri, požaduje zákaz prodeje a nejen to.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce si stěžuje na vážný nedostatek APU Renoir od AMD Výrobce si stěžuje na vážný nedostatek APU Renoir od AMD
Společnost XMG se podělila s informací o tom, že na trhu je aktuálně velký nedostatek moderních APU generace Renoir. Sama čeká slíbenou objednávku, kvůli čemuž nemá jak vyrábět plánované notebooky řady Core.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Ovladače pro PS4 nebudou fungovat ve hrách pro PS5 Ovladače pro PS4 nebudou fungovat ve hrách pro PS5
Již nějaký ten pátek víme o podobě konzole PlayStation 5 i o jejích nových ovladačích či gamepadech. Nyní se ovšem přímo od Sony dozvídáme, jak to bude s podporou periferií z generace PS4 na nových konzolích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA má konkurenta, o Arm se uchází už i Samsung NVIDIA má konkurenta, o Arm se uchází už i Samsung
Vskutku těžkotonážního konkurenta získala společnost NVIDIA ve své snaze získat od společnosti SoftBank firmu Arm Holdings. Ta je pro ni už tak velice velké sousto a nyní se do věci vložil i korejský Samsung.
Dnes, aktualita, Jan Vítek