www.svethardware.cz
>
>
>

Zakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin opouští vedoucí pozice

Zakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin opouští vedoucí pozice
, , aktualita
Vedení mateřské společnosti Googlu, firmy Alphabet, zažívá změny. Zakladatelé společnosti Google, Larry Page a Sergey Brin, totiž opouští své pozice CEO a prezidenta, přičemž nové pravomoce získá Sundar Pichai.
K oblíbeným
reklama
Google byl založen v roce 1998 Larry Pagem a Sergeyem Brinem a zdaleka nezůstal jen vyhledávačem. Portfolio služeb se velmi bohatě rozrostlo (velmi vysoké množství služeb ale také pod jeho křídly zaniklo) a v roce 2015 vznikla společnost Alphabet, která se stala mateřskou společností Googlu, YouTube a dalších firem označovaných jako "Other Bets". Larry Page převzal úlohu CEO Alphabetu, Sergey Brin pak jejího prezidenta a CEO Googlu se stal Sundar Pichai. To se dnes ale opět mění.
 
Sundar Pichai
Sundar Pichai, autor: Maurizio Pesce [CC BY 2.0], přes Wikimedia Commons
 
Oba zakladatelé v otevřeném dopise řekli, že společnosti Google s Alphabetem dosáhly dospělosti a už nepotřebují mít dva CEO a prezidenta. Oba tak ze svých pozic odstupují a přenechají žezlo Sundarovi Pichaiovi, který bude CEO jak v Googlu, tak v Alphabetu. To nicméně neznamená, že by se oba zakladatelé úplně stáhli. Nadále zůstanou akcionáři společnosti a členy představenstva. Tento krok není zas až tak moc překvapivý, protože jak Page, tak Brin se od restrukturalizace v roce 2015 vyskytovali na veřejnosti v záležitostech Alphabetu a Googlu jen zřídka a hlavní mediální úlohu pak převzal právě Pichai. Nadále vša chtějí s Pichaiem komunikovat a probírat některé zajímavé projekty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním
Jako Navy Flounder byl už dříve označen čip Navi 22, ale to není tak jednoznačné. Nyní se ale dozvídáme o tom, že Navy Flounder má být v podstatě nástupce Navi 10 s rovněž 40 jednotkami CU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž
NASA představila Artemis Plan a konkrétně pak aktualizaci svého programu Artemis zahrnující také Fázi 1, čili plány pro přistání lidí na Měsíci. Mezi nimi už bude i první žena a cílem je rok 2024.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila
Server YouTube ve zvýšené míře nasadil systémy umělé inteligence, které měly za úkol odstraňovat nenávistný a jinak závadný obsah. Nyní ale couvá a vrací lidské kurátory kvůli vysoké chybovosti AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší? GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší?
Igor Wallossek z Igor's Lab se věnuje otázce výběru pamětí pro nové grafické karty GeForce RTX, a to nejen modelu 3080, ale také 3090. Ty se v tomto ohledu totiž moc neliší a hlavní otázka je, proč tu jsou 19Gb/s paměti, kdy v nabídce jsou i 21Gb/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře