www.svethardware.cz
>
>
>

Zakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin opouští vedoucí pozice

Zakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin opouští vedoucí pozice
, , aktualita
Vedení mateřské společnosti Googlu, firmy Alphabet, zažívá změny. Zakladatelé společnosti Google, Larry Page a Sergey Brin, totiž opouští své pozice CEO a prezidenta, přičemž nové pravomoce získá Sundar Pichai.
K oblíbeným
reklama
Google byl založen v roce 1998 Larry Pagem a Sergeyem Brinem a zdaleka nezůstal jen vyhledávačem. Portfolio služeb se velmi bohatě rozrostlo (velmi vysoké množství služeb ale také pod jeho křídly zaniklo) a v roce 2015 vznikla společnost Alphabet, která se stala mateřskou společností Googlu, YouTube a dalších firem označovaných jako "Other Bets". Larry Page převzal úlohu CEO Alphabetu, Sergey Brin pak jejího prezidenta a CEO Googlu se stal Sundar Pichai. To se dnes ale opět mění.
 
Sundar Pichai
Sundar Pichai, autor: Maurizio Pesce [CC BY 2.0], přes Wikimedia Commons
 
Oba zakladatelé v otevřeném dopise řekli, že společnosti Google s Alphabetem dosáhly dospělosti a už nepotřebují mít dva CEO a prezidenta. Oba tak ze svých pozic odstupují a přenechají žezlo Sundarovi Pichaiovi, který bude CEO jak v Googlu, tak v Alphabetu. To nicméně neznamená, že by se oba zakladatelé úplně stáhli. Nadále zůstanou akcionáři společnosti a členy představenstva. Tento krok není zas až tak moc překvapivý, protože jak Page, tak Brin se od restrukturalizace v roce 2015 vyskytovali na veřejnosti v záležitostech Alphabetu a Googlu jen zřídka a hlavní mediální úlohu pak převzal právě Pichai. Nadále vša chtějí s Pichaiem komunikovat a probírat některé zajímavé projekty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek