www.svethardware.cz
>
>
>
>

Žaloba na Nvidii kvůli kryptoměnám pokračuje, prý zatajila 1,13 mld. USD

Žaloba na Nvidii kvůli kryptoměnám pokračuje, prý zatajila 1,13 mld. USD
, , aktualita
Význam kryptoměnové těžby byl před pár lety opravdu hodně velký a Nvidie měla podle vleklé žaloby tento vliv značně bagatelizovat, aby uchlácholila akcionáře. Ti tak podali žalobu a nyní přidávají další přesnější čísla, jak špatné to bylo.
K oblíbeným
reklama
Na konci roku 2018 byla na společnost Nvidia podána žaloba, která se týkala zavádějících finančních zpráv ohledně tehdy populární těžby kryptoměn. Konkrétně šlo o to, že společnost měla značně podhodnotit význam prodejů GPU těžařům kryptoměn, čímž měla akcionáře uvést v omyl a ubezpečit, že se po uklidnění mánie nic výrazného nestane. Jenže uvedená čísla nebyla dle žaloby správná a těžaři znamenali pro příjmy společnosti značně větší část, než Nvidia prohlašovala ve svých správách o hospodaření. A právě kvůli tomuto je už nějakou dobu u soudu. Nyní byla podána další upřesňující stížnost, která dokládá i rozsah manipulace s čísly.
 
Nvidia logo
 
Jde v podstatě o to, že Nvidia tvrdila, že prodeje těžařům bude uvádět pod kolonkou OEM segment a nikoli v kolonce Gaming. Dramatické nárůsty příjmů v druhé kategorii ale dávaly tušit, že zde budou započítáni i těžaři, ačkoli společnost tvrdila opak. Od únoru 2017 do července 2018 měla Nvidia dle některých analýz vydělat 1,95 mld. USD z prodeje karet těžařům, ale OEM segment reportoval pouhých 602 mil. USD. Podle tohoto měla Nvidia zatajit minimálně 1,35 mld. USD (téměř 70 %), o které se měli postarat těžaři a nikoli hráči, kvůli čemuž uvedla akcionáře v omyl. Takto by bylo jasné, o jak velkou bublinu vlastně jde. Sama žaloba pracuje s údajem 1,728 mld. USD, což i tak znamená, že 1,126 mld. USD bylo uvedeno ve špatné kolonce a budilo zdání, že kryptoměnová mánie není ani zdaleka tak významná, jak ve skutečnosti byla.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů