www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA se dočkala i žalob kvůli krachu těžby kryptoměn na grafikách

NVIDIA se dočkala i žalob kvůli krachu těžby kryptoměn na grafikách
, , aktualita
V tomto roce jsme zaznamenali, jak se kvůli klesající hodnotě kryptoměn v krátké době přestalo vyplácet je těžit na grafických kartách. NVIDIA se nyní dočkala žalob ohledně toho, jak sama tento krach zvládla, či v očích žalujících spíše nezvládla. 
reklama
Když vzpomeneme na události z letošní zimy až jara, pak tu máme v prvé řadě nedostupné karty skupované těžaři kryptoměn, kteří byli ochotni s vidinou rostoucích hodnot Etherea a dalších v závislosti na Bitcoinu platit i mnohem více, než byla doporučená cena karet. NVIDIA tehdy vedle AMD slíbila, že zvýší produkci svých grafických karet, ačkoliv bylo jasné, že to je sázka do loterie. Tato sázka nevyšla, což mělo za následek i to, že se zaplnily sklady (především prý čipy GTX 1060) a NVIDII se vracel nevyužitý hardware, který si kupujeme ještě dnes. Umožnila to i generace Turing, která se zatím cenově míjí s generací Pascal, takže většina jejích karet je stále aktuální. 
 
 
Nyní se dostáváme k podávaným žalobám, jejichž iniciátoři samozřejmě neviní NVIDII z toho, že (opět) nastal konec těžby kryptoměn na grafických kartách a snížil se zájem o ně. Za to pochopitelně nemůže, ale zde jde o to, jak se zachovala v reakci na to či jak se na novou situaci připravila a co dopředu sdělovala. 
 
Kvůli tomu všemu se prý i odložil nástup generace Turing, ovšem o tom osobně pochybuji vzhledem ke stavu, v jakém byla nová generace představena. Však NVIDIA měla problémy s prvními nekvalitními RTX 2080 Ti a třeba ray tracing nebyl připraven v době představení vůbec. Ovšem v případě očekávaných karet RTX 2060 už opravdu je možné, že jejich nástup byl ovlivněn přebytkem karet s GTX 1060. 
 
Hromadnou žalobu nyní iniciovala Schall Law Firm, která chce zapojit všechny investory, již přišli o více než 100.000 dolarů. Tím se pochopitelně myslí hodnota akcií NVIDIE, o niž ty v poslední době přišly. Vrcholu dosáhly v říjnu, a to necelých 300 dolarů, zatímco dnes se motají kolem 130. A důvod?
 
NVIDIA dle Schall Law Firm tvrdila, že dokáže monitorovat trh s kryptoměnami a že má svůj prodejní kanál v malíčku. Dále prý uvedla, že se dokáže vypořádat s jakýmkoliv poklesem zájmu kryptotěžařů, a to díky silné poptávce ze strany hráčů. NVIDIA tak měla budit dojem, že konec těžby kryptoměn ji nedokáže zasáhnout a investoři byli až do listopadu klidní. Pak přišly finanční výsledky za třetí kvartál a akcie začaly klesat. 
 
Nutno dodat, že Schall Law Firm se přímo specializuje na zastupování investorů, kteří měli být poškozeni bezpečnostními podvody nebo jiným nezákonným jednáním firem. Z toho všeho bychom mohli dostat pocit, že NVIDIA se snad propadla do ztráty, ale finanční výsledky ukazují pouze to, že se zastavil růst s ohledem na bohatý druhý letošní kvartál, ovšem meziroční tržby i zisky i tak rostly alespoň o 20 procent. Reakce trhu už je věc jiná a z tohoto pohledu to vypadá, jako by měli investoři žalovat firmu za to, jak sami zamávali s cenou jejích akcií. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Revoluce: Google spouští streamování her Stadia, zakládá i herní studio Revoluce: Google spouští streamování her Stadia, zakládá i herní studio
Google dnes zahájil revoluci ve světě počítačových her. Už nebude potřeba kupovat drahé procesory, spoustu RAM a výkonná GPU. Google Stadia je streamovací platformou, kdy si hry zahrajete na PC, notebooku, telefonu nebo televizi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 66 přináší několik velmi užitečných vylepšení. Předně je to fakt, že už konečně nepřehrává automaticky zvuky. Přináší také podporu Windows Helo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nvidia Jetson Nano, výkonný výpočetní modul pro AI Nvidia Jetson Nano, výkonný výpočetní modul pro AI
Malé počítače pro vývojáře a ovládání nejrůznějších robotů jsou hodně populární a prim v tomto hrají počítače Raspberry. Nvidia nechce zůstávat pozadu a mimo průmyslových Jetsonů přichází i s levnější variantou Jetson Nano.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Noctua uvádí výkonný chladič NH-U12A s moderními ventilátory ze Sterroxu Noctua uvádí výkonný chladič NH-U12A s moderními ventilátory ze Sterroxu
Ventilátory NF-A12x25 z materiálu Sterrox se uplatní na novém chladiči NH-U12A společnosti Noctua. Ten nabídne rovnou dva, takže slibuje i vysoký výkon, ovšem pochopitelně to nebude levné. Co tu tedy máme?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Star Wars: Dark Forces čeká remake od vývojáře z Obsidianu Star Wars: Dark Forces čeká remake od vývojáře z Obsidianu
Star Wars: Dark Forces je letitý titul od LucasArts, který nás v roce 1995 bavil svým 3D prostředím ve stylu Doomu a byl veřejností přijat velice vřele jako kvalitní hra. Ta nyní bude přepracována a stojí za tím zkušený vývojář ze studia Obsidian. 
Včera, aktualita, Jan Vítek