www.svethardware.cz
>
>
>

Zaměstnanec Facebooku za úplatek opětovně aktivoval zakázané reklamy

Zaměstnanec Facebooku za úplatek opětovně aktivoval zakázané reklamy
, , aktualita
Sociální síť Facebook měla další menší problém. Postaral se o to jeden její zaměstnanec, který za tisícovky dolarů opětovně aktivoval reklamy, které neměly být na této sociální síti publikovány.
K oblíbeným
reklama
Zaměstnanec Facebooku v Austinu v Texasu způsobil sociální síti nepříjemný problém. Za úplatek několika tisíc dolarů (hovoří se minimálně o částce $5000) totiž aktivoval zakázané reklamy společnosti Ads Inc. Ty na svých bannerech propagovaly nepravdivá tvrzení o celebritách a vedla na podvodný scam lákající na nejprve bezplatný zkušební účet. Zaměstnanec byl propuštěn, nicméně interní vyšetřování ukázalo, že do věci bylo zapleteno více lidí.
 
Facebook logo
 
Sám Facebook ale kvůli zveřejnění reklam na scam, na který ve výsledku vedly, nebude stíhán dle oddílu 230 zákona US Communications Decency Act. Ten totiž říká, že online platformy nemohou být stíhány za obsah, který tam nahrají třetí strany (v podstatě opak toho, co se děje v EU s Článkem 13, nyní 17), tedy že nemůže za to, že reklama vedla na podvodné stránky. Podobné incidenty a větší ochrana online platforem však mohou znamenat úpravy tohoto zákona, který je považován za obrovský dar velkým firmám, jež pak nejsou tak moc tlačeny k ověřování publikovaného obsahu.
 
Zdroj: zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu
Pokud by se AMD po vzoru NVIDIE zlevnit své karty Radeon RX 5600 XT, a to v jeho případě ještě dříve, než dorazí na trh, bylo by to jednoduché. Jenomže namísto toho se zvyšovaly takty a to už tak jednoduché není. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že CD Projekt Red bude potřebovat více času na dokončení hry Cyberpunk 2077 a nyní přichází podobná zpráva o Dying Light 2. V případě této hry může být zpoždění ještě výrazně delší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black
Rakouská Noctua si připravila nový nízkoprofilový chladič NH-L9a-AM4, který patří do rodiny chromax.black. Má tak celé své tělo i s ventilátorem černé a hodit se bude zvláště do HTPC a celkově nízkých či tenkých sestav.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu
Zatímco spousta hudebních skupin si úzkostlivě chrání všechen svůj obsah, britští Radiohead ho už několikrát dali k dispozici všem zadarmo. Nyní spouští Radiohead Public Library, stránku obsahující i vzácný obsah.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování
Gigabyte si chystá novou serverovou platformu, která dostala označení R161 Series a nabídne možnost přetaktování. K tomu bude ale zapotřebí kvalitní chlazení a právě o to se postará společnost Incooling. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek