www.svethardware.cz
>
>
>

Zaměstnanec Facebooku za úplatek opětovně aktivoval zakázané reklamy

Zaměstnanec Facebooku za úplatek opětovně aktivoval zakázané reklamy
, , aktualita
Sociální síť Facebook měla další menší problém. Postaral se o to jeden její zaměstnanec, který za tisícovky dolarů opětovně aktivoval reklamy, které neměly být na této sociální síti publikovány.
K oblíbeným
reklama
Zaměstnanec Facebooku v Austinu v Texasu způsobil sociální síti nepříjemný problém. Za úplatek několika tisíc dolarů (hovoří se minimálně o částce $5000) totiž aktivoval zakázané reklamy společnosti Ads Inc. Ty na svých bannerech propagovaly nepravdivá tvrzení o celebritách a vedla na podvodný scam lákající na nejprve bezplatný zkušební účet. Zaměstnanec byl propuštěn, nicméně interní vyšetřování ukázalo, že do věci bylo zapleteno více lidí.
 
Facebook logo
 
Sám Facebook ale kvůli zveřejnění reklam na scam, na který ve výsledku vedly, nebude stíhán dle oddílu 230 zákona US Communications Decency Act. Ten totiž říká, že online platformy nemohou být stíhány za obsah, který tam nahrají třetí strany (v podstatě opak toho, co se děje v EU s Článkem 13, nyní 17), tedy že nemůže za to, že reklama vedla na podvodné stránky. Podobné incidenty a větší ochrana online platforem však mohou znamenat úpravy tohoto zákona, který je považován za obrovský dar velkým firmám, jež pak nejsou tak moc tlačeny k ověřování publikovaného obsahu.
 
Zdroj: zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny
Simon Byrne to patrně s těžbou kryptoměn dotáhl hodně daleko, protože si může dovolit nejen elektrické BMW, ale také farmu se 78 kartami GeForce RTX 3080. Šest karet dokonce nastrkal do kufru svého auta.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů
Server VideoCardz přinesl prezentaci firmy AMD týkající se procesorů Cezanne, čili nových APU založených na architektuře Zen 3. AMD v ní slibuje i to, že Ryzen 9 5900XG bude o 19 % výkonnější než konkurenční Core i9-10980HK. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3? AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3?
Ashes of the Singularity Benchmark odhalil další dosud neznámé GPU od firmy AMD, které se označuje jako Nashira Summit. Toto označení opět odkazuje na hvězdy, ovšem co nám prozradí test i leakeři?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Plánuje Samsung výstavbu továrny na čipy v Texasu? Plánuje Samsung výstavbu továrny na čipy v Texasu?
Už nějaký ten pátek víme, že TSMC se vřelou podporou americké vlády hodlá v USA postavit moderní továrnu pro výrobu 5nm čipů. Nyní se ozývá Bloomberg, že velice podobnou akci nyní plánuje i Samsung. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu
Po nevýrazném Bobu Swanovi přichází do Intelu na post výkonného ředitele Patrick Gelsinger, jenž se nebojí hýřit optimismem ještě před svým opravdovým nástupem. Slíbil také návrat starých dní, na což se hodí upravené heslo "Make Intel Great Again". 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů