www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ZOTAC nabídne minipočítač ZBOX s Xeonem a grafikou Quadro

ZOTAC nabídne minipočítač ZBOX s Xeonem a grafikou Quadro
, , aktualita
V malém provedení se na trh chystají počítače ZBOX QX Series, které jsou vybaveny hardwarem pro pracovní stanice. Ten bude založen na procesorech Intel Xeon a grafických kartách NVIDIA Quadro s až 16 GB paměti. 
K oblíbeným
reklama
ZOTAC ZBOX QX Series tak zaujme svým hardwarem, který se rozhodně nedá označit za herní. Hry na něm samozřejmě můžeme provozovat také, nicméně pro primárně herní sestavu si nebudeme pořizovat procesor Xeon a především pak grafickou kartu řady Quadro. Co je však zajímavé na těchto modelech, je provedení. 
 
 
Jde o malé počítače ve stylu poněkud přerostlého NUC, a to především do výšky. Pro zajištění adekvátního chlazení je skříň ZBOX QX Series také notně děravá a zvláště kvůli vrchnímu panelu plnému šestihranných otvorů bude nutné dávat pozor, aby se nestala nějaká nehoda a dovnitř počítače nám něco nenateklo. Nicméně ZOTAC sám to označuje za "omračující industriální design". To možná, ale praktický zrovna není. 
 
 
Jde o vůbec první model ZBOX, který nese procesor Xeon a dále Quadro s až 16 GB paměti GDDR5. Konkrétně to je Xeon E-2136 (6 jader, 3,3 až 4,5 GHz, LGA 1151) a Quadro P5000, čili z hlediska GPU ekvivalent GeForce GTX 1080. Jinak jde o barebone, takže paměti DDR4 do SO-DIMM (až 64 GB s podporou ECC) a úložná zařízení (M.2 NVMe, 2,5" SATA) si už musíme dokoupit sami, a to samozřejmě i systém. 
 
Na PC s rozměry 225 x 203 x 128 mm se vejde ještě slušná konektorová výbava v podobě 1Gb/s a 2,5Gb/s sítě (Killer), Thunderboltu 3, čtyř USB 3.1 a pak máme vzadu také čtyřikrát HDMI 2.0 a konektor pro Wi-Fi 802.11ax. Místa pro úložná zařízení tu tak není mnoho, ale právě to dokáže napravit zmíněný Thunderbolt. Vepředu pak máme ještě dva USB 3.1 a z toho jeden typu C plus čtečku karet. Napájení zajistí externí adaptér 
 
Zdroj: TZ ZOTAC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: srpen 2019 Doporučené PC sestavy: srpen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek60 komentářů
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře