www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ZOTAC nabídne minipočítač ZBOX s Xeonem a grafikou Quadro

ZOTAC nabídne minipočítač ZBOX s Xeonem a grafikou Quadro
, , aktualita
V malém provedení se na trh chystají počítače ZBOX QX Series, které jsou vybaveny hardwarem pro pracovní stanice. Ten bude založen na procesorech Intel Xeon a grafických kartách NVIDIA Quadro s až 16 GB paměti. 
K oblíbeným
reklama
ZOTAC ZBOX QX Series tak zaujme svým hardwarem, který se rozhodně nedá označit za herní. Hry na něm samozřejmě můžeme provozovat také, nicméně pro primárně herní sestavu si nebudeme pořizovat procesor Xeon a především pak grafickou kartu řady Quadro. Co je však zajímavé na těchto modelech, je provedení. 
 
 
Jde o malé počítače ve stylu poněkud přerostlého NUC, a to především do výšky. Pro zajištění adekvátního chlazení je skříň ZBOX QX Series také notně děravá a zvláště kvůli vrchnímu panelu plnému šestihranných otvorů bude nutné dávat pozor, aby se nestala nějaká nehoda a dovnitř počítače nám něco nenateklo. Nicméně ZOTAC sám to označuje za "omračující industriální design". To možná, ale praktický zrovna není. 
 
 
Jde o vůbec první model ZBOX, který nese procesor Xeon a dále Quadro s až 16 GB paměti GDDR5. Konkrétně to je Xeon E-2136 (6 jader, 3,3 až 4,5 GHz, LGA 1151) a Quadro P5000, čili z hlediska GPU ekvivalent GeForce GTX 1080. Jinak jde o barebone, takže paměti DDR4 do SO-DIMM (až 64 GB s podporou ECC) a úložná zařízení (M.2 NVMe, 2,5" SATA) si už musíme dokoupit sami, a to samozřejmě i systém. 
 
Na PC s rozměry 225 x 203 x 128 mm se vejde ještě slušná konektorová výbava v podobě 1Gb/s a 2,5Gb/s sítě (Killer), Thunderboltu 3, čtyř USB 3.1 a pak máme vzadu také čtyřikrát HDMI 2.0 a konektor pro Wi-Fi 802.11ax. Místa pro úložná zařízení tu tak není mnoho, ale právě to dokáže napravit zmíněný Thunderbolt. Vepředu pak máme ještě dva USB 3.1 a z toho jeden typu C plus čtečku karet. Napájení zajistí externí adaptér 
 
Zdroj: TZ ZOTAC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem
Společnost NZXT si připravila SFF věžovitou skříň, která dokáže uchladit i vysoce výkonnou sestavu založenou na desce Mini ITX a má k tomu k dispozici jednak vlastní chladič procesoru a pak také zdroj. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic
Dle Windows Latest se Microsoft chystá systémy Windows 10 zbavit tzv. živých dlaždic, čili Live Tiles. V podstatě se tak vrátí k obvyklému provedení s prostými ikonami, přičemž nedávno jsme se podívali na jejich novou sadu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že ceny pamětí by mohly kvůli koronaviru spíše klesat, ovšem to se ještě nevědělo o šířícím se Covid-19 na území Jižní Koreje. Nyní už začíná ohrožovat výrobu ve firmách Samsung a SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače
AMD přináší na trh dva nové modely APU Ryzen Embedded R1000, a to konkrétně R1305G a R1102G. Ty jsou určeny pro slabší Mini PC a zaujmou už svou nízkou spotřebou a TDP 6 až 10 W.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější
Evropská komise nevěří běžně používaným komunikátorům, jako jsou Messenger, WhatsApp nebo Apple iMessage, přestože mnohé mají end-to-end šifrování. Svým členům výrazně doporučuje přejít na Signal.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala