www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ZOTAC nabídne minipočítač ZBOX s Xeonem a grafikou Quadro

ZOTAC nabídne minipočítač ZBOX s Xeonem a grafikou Quadro
, , aktualita
V malém provedení se na trh chystají počítače ZBOX QX Series, které jsou vybaveny hardwarem pro pracovní stanice. Ten bude založen na procesorech Intel Xeon a grafických kartách NVIDIA Quadro s až 16 GB paměti. 
K oblíbeným
reklama
ZOTAC ZBOX QX Series tak zaujme svým hardwarem, který se rozhodně nedá označit za herní. Hry na něm samozřejmě můžeme provozovat také, nicméně pro primárně herní sestavu si nebudeme pořizovat procesor Xeon a především pak grafickou kartu řady Quadro. Co je však zajímavé na těchto modelech, je provedení. 
 
 
Jde o malé počítače ve stylu poněkud přerostlého NUC, a to především do výšky. Pro zajištění adekvátního chlazení je skříň ZBOX QX Series také notně děravá a zvláště kvůli vrchnímu panelu plnému šestihranných otvorů bude nutné dávat pozor, aby se nestala nějaká nehoda a dovnitř počítače nám něco nenateklo. Nicméně ZOTAC sám to označuje za "omračující industriální design". To možná, ale praktický zrovna není. 
 
 
Jde o vůbec první model ZBOX, který nese procesor Xeon a dále Quadro s až 16 GB paměti GDDR5. Konkrétně to je Xeon E-2136 (6 jader, 3,3 až 4,5 GHz, LGA 1151) a Quadro P5000, čili z hlediska GPU ekvivalent GeForce GTX 1080. Jinak jde o barebone, takže paměti DDR4 do SO-DIMM (až 64 GB s podporou ECC) a úložná zařízení (M.2 NVMe, 2,5" SATA) si už musíme dokoupit sami, a to samozřejmě i systém. 
 
Na PC s rozměry 225 x 203 x 128 mm se vejde ještě slušná konektorová výbava v podobě 1Gb/s a 2,5Gb/s sítě (Killer), Thunderboltu 3, čtyř USB 3.1 a pak máme vzadu také čtyřikrát HDMI 2.0 a konektor pro Wi-Fi 802.11ax. Místa pro úložná zařízení tu tak není mnoho, ale právě to dokáže napravit zmíněný Thunderbolt. Vepředu pak máme ještě dva USB 3.1 a z toho jeden typu C plus čtečku karet. Napájení zajistí externí adaptér 
 
Zdroj: TZ ZOTAC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů