Ztracený HDD se 7500 BTC chce muž najít na skládce pomocí rentgenu a AI

Ztracený HDD se 7500 BTC chce muž najít na skládce pomocí rentgenu a AI
, , aktualita
James Howells z Newportu je jedním z nejznámějších případů lidí, kteří vyhodili nějaké úložiště s Bitcoiny. V jeho případě jde o HDD se 7500 BTC. Nyní je chce hledat pomocí rentgenu a umělé inteligence.
K oblíbeným
reklama
Přijít o 7500 Bitcoinů (cca 5,5 miliardy Kč) by se asi nikomu nechtělo. Do této situace se dostal James Howells z Newportu, který je natěžil v roce 2009. Bohužel v roce 2013 vyhodil na skládku špatný disk, tedy právě ten, na něm byly klíče k vytěženým Bitcoinům. Už v roce 2014 chtěl Howells rozkopat skládku a disk najít za 10% provizi pro město Newport. Počátkem letošního roku už nabídl 25 %, což by bylo okolo 1,5 mld. Kč. Město ale stále neobměkčil, a tak se nyní snaží přijít s další nabídkou, která by měla zvýšit úspěch mise a přesvědčit město, že hledání nebude ekologickou katastrofou.
 
Bitcoin
autor: MichaelWuensch, public domain (Pixabay)
 
Nechce se vzdát a obavy o negativní vliv na životní prostředí rozkopáním skládky chce minimalizovat. Kontaktoval tak několik inženýrů, ochránců životního prostředí i experty na obnovu dat a spolu přišli s řešením, které by mělo pomoci. O finance se má postarat fond, který by měl zaplatit potřebné vybavení (skenovací zařízení vyjde na 500 tisíc liber, stroje pro výkop, prohledávání a úklid pak na dalších 100 tisíc).
 
Zhruba se ví, kde "kopat", takže jde o oblast o stranách 200 metrů a až 15 metrů hlubokou. Předpokládá se, že by mohlo jít o 300 až 400 tisíc tun odpadu, kterou bude potřeba prohledat. Systém by se měl skládat z posuvných pásů, rentgenového skeneru a systému umělé inteligence, která by měla být natrénovaná na to, aby dokázala rozpoznat předměty podobné harddisku. Ideálně právě harddisk Jamese Howellse. Otázkou pak je, zda se ho podaří po 8 letech na skládce zprovoznit. A ještě větší otázkou je, zda mu to město tentokrát dovolí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek