www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

3DMark API Overhead: první veřejný test pro DX11, DX12 a Mantle

3DMark API Overhead: první veřejný test pro DX11, DX12 a Mantle
, , aktualita
Futuremark vypustil do světa nový test 3DMark API Overhead, který měří rozdíl ve výkonu API DirectX 11, DirectX 12 a také Mantle od AMD. Je to také vůbec první veřejná aplikace, která pracuje s DirectX 12.reklama
Nový 3DMark API Overhead byl vytvořen v rámci Benchmark Development Program za přispění firem AMD, Intel, Microsoft, NVIDIA a dalších, takže není divu, že může využívat nejnovější technologie, tedy především ty softwarové od Microsoftu a AMD. Jde tedy o vůbec první veřejnou aplikaci, která nám umožní otestovat výkon třech API, a to již používaných DirectX 11, chystaných DirectX 12 pro Windows 10 a také Mantle, které pro své karty s čipy Radeon vyvinula společnost AMD. O Mantle ale už vyšlo najevo, že nejspíše končí, respektive už nebude vyvíjeno jako konkurence pro DirectX a OpenGL (tedy nově Vulkan). Však svůj účel splnilo, čili pošťouchlo Microsoft k tomu, aby přišel s novými DirectX, které budou lépe a efektivněji využívat vícejádrové procesory a potenciál grafických čipů.

Záměrem nového testu je tedy srovnat výkon API, ne systému jako takového, abychom se mohli přesvědčit, co můžeme od DirectX 12 a Mantle čekat. Nejde tedy o klasický GPU benchmark a neměl by být využíván k tomu, abychom mohli srovnávat výkony grafických karet. K tomu poslouží až později vydaný benchmark přímo pro DirectX 12, který chce Futuremark vydat krátce po vypuštění Windows 10 na trh.

Nový test se týká především tzv. draw calls. Jde o požadavky od CPU, které grafickému čipu zadá vykreslení objektu, přičemž těchto požadavků jsou na jednu scénu tisíce. A DirectX 12 a Mantle mají být podstatně výkonnější, co se týče výkonu v draw calls, než DirectX 11, takže díky nim se zvedne snímkovací frekvence, ale výrobci her si spíše brousí zuby na to, že jejich nové tituly budou moci nabídnout lepší grafiku díky složitějším scénám.


3DMark API Overhead funguje tak, že postupně zvyšuje počet draw calls a sleduje počet snímků za sekundu. Limitem je 30 FPS, přičemž test pokračuje do té doby, než snímkovací frekvence klesne pod tuto hodnotu. A co pro tento test potřebujeme? Pro vyzkoušení DirectX 12 potřebujete Windows 10 Technical Preview (build 10041) nebo pozdější, až vyjde. Pak je zapotřebí mít vhodné PC s alespoň 4 GB RAM a grafickou kartu kompatibilní s DirectX 11.0 a alespoň 1 GB paměti. Pro otestování Mantle pochopitelně potřebujeme grafickou kartu od AMD, která toto API podporuje.

Nový test 3DMark API Overhead je od dnešního dne součástí nejnovější verze testů 3DMark Advanced Edition a 3DMark Professional Edition a ten, kdo má verzi ze Steamu, se dočká automatické aktualizace. Bohužel se to tedy netýká 3DMark Basic Edition nebo dema ze Steamu.

Zdroj: Videocardz

Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře