www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Aktualizujeme: Microsoft představuje nové Windows 10

Aktualizujeme: Microsoft představuje nové Windows 10
, , aktualita
Microsoft dnes oficiálně představuje novou verzi Windows a další související novinky. Sledujeme tuto událost za vás a průběžně aktualizujeme tento příspěvek, aby obsahoval aktuální informace tak, jak je Microsoft oznamuje.reklama
Začátek události: 19:00 hod. (10.00 PDT)
Místo konání: San Francisco, Kalifornie, USA


Shrnutí tiskové konferenceNa tiskové konferenci jsme se dozvěděli zejména následující informace:
  • Nové Windows se budou jmenovat Windows 10
  • Bude se jednat o jednotnou platformu pro počítače, laptopy, tablety i chytré telefony
  • Systém má být způsobem ovládání podobný Windows 7
  • Dočkáme se nabídky Start, virtuálních ploch i vylepšené příkazové řádky např. s podporou Ctrl + V 
  • Technická betaverze bude k dispozici od zítřejšího dne, tedy od 1. 10. 2014
  • Finální verze bude k dispozici až v průběhu roku 2015, odhadem cca v půlce

Informace o cenách a možnostech aktualizací jsme se bohužel nedozvěděli (informace o bezplatné aktualizaci z Windows 8 se tedy zatím nepotvrdila). Na to si budeme muset zřejmě ještě nějakou chvíli počkat.
- tisková konference Microsoftu (zdroj: The Verge) -


Průběžný vývoj události20:05 - Prezentace byla ukončena. Přítomní novináři nyní dostali možnost si nové Windows 10 vyzkoušet.
19:52 - Hlavní informace ohledně nové verze Windows byly odprezentovány, nyní probíhá série otázek novinářů, které v podstatě rekapitulují již odprezentované informace.
19:43 - Finální verze má být údajně k dispozici až přibližně v polovině roku 2015, tedy později, než se všeobecně očekávalo.
19:40 - Nabídka Start pro dotyková zařízení vypadá velmi podobně, jako nabídka start u Windows 8 přes celou obrazovku. V nových Windows tedy máme dva módy - desktopový a dotykový.
19:35 - To vše rozhodně neznamená, že by byla odebrána podpora pro dotyková zařízení. Naopak - je zde spousta vylepšení i v této oblasti, což jistě potěší majitele zařízení s dotykovými obrazovkami.
19:30 - Vylepšena byla i příkazová řádka, do které je možné (konečně) vkládat text pomocí klávesové zkratky Ctrl + V.
19:26 - Dle všeobecného očekávání jsou Windows 10 zaměřeny především na uživatele desktopů. Nebo to tak zatím aspoň vypadá.
19:20 - U mikrofonu je nyní Joe Belfiore, který ukazuje již existující technickou betaverzi nových Windows 10. Ukazuje například novou nabídku Start. Má být třeba možné změnit velikost nabídky Start, jako jsme zvyklí u oken. Má se jednat o systém velmi podobný Windows 7, který obsahuje prvky Windows 8.
19:14 - Hodně se mluví o tom, že nové Windows 10 jsou vytvořeny mimo jiné také s ohledem na firemní zákazníky a bude údajně možné oddělit pracovní a soukromé oblasti v rámci jednoho systému. Firmy mají mít nad systémem větší kontrolu a budou mít možnost např. upravit a ovládat "Windows Store".
19:10 - Nové Windows mají být tzv. "jednotnou platformou" pro všechna zařízení.
19:07 - Nové Windows se budou jmenovat Windows 10.
19:04 - Celou událost zahajuje Terry Myerson a povídá o tom, že doba se změnila a je čas na nové Windows.
19:01 - Vypadá to, že událost bude velmi brzy zahájena.


Více o této událostiJedná se o speciální událost Microsoftu, která byla oficiálně potvrzena před 14 dny. Na této události má Microsoft představit novou verzi svého operačního systému, kterou zatím neoficiálně nazýváme Windows 9.

Zástupce společnosti Microsoft má na této události hovořit o tom, co je nového ve Windows a jaký bude další vývoj společnosti. Všeobecně očekáváme, že se dozvíme oficiální název nové verze Windows (dle některých zvěstí by se mohlo jednat o Windows TH), datum zveřejnění technické betaverze, u které mají průběžně přibývat nové vlastnosti a funkce, a to až do stavu, kdy bude systém finální a připraven pro širokou veřejnost.

Dále se spekulovalo o ceně, která by mohla být pro stávající uživatele Windows 8 nulová (aktualizace by proběhla bezplatně), podobně jako při aktualizaci na verzi Windows 8.1.

Tento příspěvek budeme průběžně aktualizovat tak, jak se budeme dozvídat nové informace.

Zdroj: The Verge
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek