www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 9 prý budou zdarma pro majitele Windows 8

Windows 9 prý budou zdarma pro majitele Windows 8
, , aktualita
Hlavní představitel Microsoftu v Indonésii, Andreas Diantoro, se nechal slyšet, že nový systém Windows 9 bude pro vlastníky licence Windows 8 zdarma jako aktualizace. Může to vypadat jako nečekaný krok, ale tato změna dává smysl.reklama
Informace o nové verzi systému Windows nepřestávají unikat. Již jsme se například dozvěděli o chystané změně aktivačního systému, o nabídce Start nebo virtuálních plochách. V tuto chvíli máme k dispozici další informaci, která se týká ceny.

Prezident divize Microsoftu v Indonésii, Andreas Diantoro, potvrdil, že nová verze operačního systému Windows (ať se již bude nakonec jmenovat jakkoli) bude pro vlastníky licence k současné verze k dispozici zdarma jako aktualizace.

Na první pohled možná šok, na ten druhý už to ale vypadá více jako logický krok. Nesmíme zapomínat na skutečnost, že i takto zásadní aktualizace, jako je nová verze systému, jsou u ostatních operačních systémů (OS X, Android, apod.) k dispozici zdarma již fakticky od začátku. Druhá věc je, že již podobná situace nastala u verze Windows 8.1, kde sice číslo verze odpovídalo spíše aktualizaci, technicky šlo ale o kompletní update na novou verzi systému.

Aktualizace na Windows 9 by měla být distribuovaná podobným způsobem, jako tomu bylo u již zmíněné aktualizace na Windows 8.1 - tedy pomocí Windows Store, odkud ji bude možné stáhnout.

Zatím ovšem nevíme, jaké podmínky budou pro uživatele systému Windows 7 a případně i starších verzí. Stejně tak si ještě budeme muset počkat na informaci o tom, na jakou částku přijde pořízení Windows s novým počítačem, ruku v ruce s informací, zda bude vůbec možné pořídit si Windows 9 jako samostatnou krabicovou verzi.

Dobrou zprávou je, že se vše již brzy dozvíme. Datum představení tohoto nového systému bylo totiž již Microsoftem oficiálně potvrzeno, a bude to již zítra, tedy 30. září.

Zdroj: PC World
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek