www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Starship: 48jádrový a 7nm procesor

AMD Starship: 48jádrový a 7nm procesor
, , aktualita
Když se vydáme do budoucnosti, kde, jak doufáme, bude výrobcům k dispozici už 7nm proces, můžeme dohlédnout až k čipům AMD Starship. Ty mají nabídnout až 48 procesorových jader zdvojených na 96 logických.reklama
Nedávno se objevily informace o chystaných AMD Naples, čili 14nm procesorů architektury Zen, které slibují 32 fyzických jader či 64 logických jader a AMD je slibuje již na příští rok. Po 14nm procesu má u TSMC následovat 10nm, ovšem s tím se počítá spíše jen pro výrobu mobilních čipů, zatímco u velkých desktopových se uplatní až následující 7nm. Něco podobného by mohl provést také Samsung, s nímž je spojena společnost GlobalFoundries, v níž si AMD nechává vyrábět novou generaci GPU Polaris a nejspíše to bude platit i pro procesory Zen. Nemohli bychom se tak divit, kdyby AMD přešlo ze 14nm procesu rovnou na 7nm.
roadmap AMD pro nejbližší období


A že je vývoj čipů dlouhodobou záležitostí, pak není ani podivné, že se objevují informace o procesorech připravovaných právě pro 7nm proces, ačkoliv jeho včasný nástup není vůbec jistý. Ze 32jádrových Naples by se tak AMD mělo posunout ke 48jádrovým Starship, které pochopitelně v desktopech neuvidíme. AMD je chce vyrábět pro servery, přičemž verze s méně procesorovými jádry by se měly objevit i v pracovních stanicích.

Starship je ale zatím ve stádiu konceptu a pokud vše půjde dobře, tyto procesory spatří světlo světa v roce 2018. TSMC už slíbilo, že začne s produkcí 7nm waferů ve velkém právě v roce 2018 a v tomto závodě má být pro tuto firmu hlavním soupeřem právě Samsung, od nějž si GlobalFoundries mohou licencovat nový výrobní proces, stejně jako tomu bylo v případě 14nm.

Zdroj: Fudzilla
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek