Autonomní auto od Local Motors bude vybaveno i dronem

Autonomní auto od Local Motors bude vybaveno i dronem
, , aktualita
Zdá se, že sledování krajiny z okýnka u auta už pomalu vychází z módy. Společnost Local Motors představila návrh na autonomní auto, jehož součástí bude i dron. Při jízdě tak bude možné na obrazovce sledovat záběry krajiny shora.reklama
Autonomní auta se začínají více přizpůsobovat tomu, že lidský řidič v nich nebude muset mít ruce na volantu a zmizí mu povinnost pečlivě sledovat provoz. Místo toho, aby cestující sledoval silnici a okolní auta, bude se moct kochat krajinou, kterou projíždí. A aby se nejednalo jen o obyčejný pohled z okýnka, společnost Local Motors chystá nové autonomní auto, které bude vybavené i dronem s kamerou. Řidič tak bude moct při cestě sledovat živé záběry z ptačí perspektivy.

Local Motors je americká společnost, která má na svědomí například autonomní minibusy Olli. Tyto elektrické minibusy mají představovat veřejnou dopravu budoucnosti, jezdí například už i ve Washingtonu DC.

Společnost Local Motors ve spolupráci s Mouser Electronics uspořádala soutěž, ve které bylo cílem vymyslet zajímavé a praktické věci, kterými lze autonomní auto vybavit a posunout ho na další úroveň.

Za úkol bylo vylepšit model Strati, což je drobné auto vyrobené pomocí technologie 3D tisku. Nová autonomní verze tohoto elektrického auta bude vepředu vybavena obrazovkou, na níž bude možné přehrávat videa, surfovat po internetu nebo právě využít záběrů z dronu přímo za jízdy. Dron vzlétá ze zadní části vozu, kde má svou základnu.

Tento vítězný návrh se nazývá FLY-MODE a má ho na svědomí Finn Younkers, inženýr z Rhode Island. Finn Younkers byl už nyní pozván do továrny Local Motors v Phoenixu a účastnit se bude také finálního sestavování vozu.

Zdá se tedy, že cestující v autonomních autech by se nudit neměli. Jak se však dron zabudovaný v samořiditelném vozidle Strati osvědčí v praxi, je zatím otázkou. Drony spojené s dopravními prostředky má už v plánu i Mercedes-Benz, v tomto případě se jedná o elektrickou dodávku s doručovatelskými drony.

Zdroj: 3ders.org
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů