www.svethardware.cz
>
>

Až 7 % Američanů zažilo v roce 2014 krádež identity

Až 7 % Američanů zažilo v roce 2014 krádež identity
, , aktualita
Krádež identity není v poslední době ničím neobvyklým, vždyť jen v USA letos byly ukradeny záznamy dvěma pojišťovnám nemluvě o jiných únicích. Výsledkem je, že v roce 2014 byla ukradena identita více než 17 milionům Američanům.reklama
V USA vyšla statistika krádeží identity za rok 2014 a čísla rozhodně nejsou lichotivá. Krádeží identity rozumíme stav, kdy se útočník dostane k údajům jiných lidí, což mu umožní např. přístup k jeho kreditním kartám, bankovním nebo jiným účtům. Za minulý rok toto postihlo 17,6 milionů Američanů, což je zhruba 7 % populace s věkem nad 16 let (tedy každý 14. dospělý obyvatel USA).
Drtivá většina z nich (16,4 milionu) zaznamenala zneužití nebo pokus o zneužití některého z účtů. Z tohoto čísla 8,6 milionu zaznamenalo neoprávněné užití kreditní karty, 8,1 milionu pak zneužití bankovního účtu a 1,5 milionu pak jiný typ zneužití, např. telefonu nebo pojištění. Pokud vám nesedí součty, vězte, že někteří lidé zaznamenali více typů zneužití.

Oběti se o útoku většinou dozvěděli díky kontaktování finanční institucí na základě detekce podezřelých transakcí (45 %), někteří si útoků všimli sami (18 %). Okolo 14 % lidí přišlo o peníze na účtech, přičemž u poloviny z nich to bylo méně než $100. Naopak u 14 % to bylo více než $1000. Byl zvýšen počet útoků na lidi starší 65 let z 2,1 milionu z roku 2012 na 2,6 milionu v roce 2014. V počtu obětí mírně vedou ženy s počtem 9,2 milionu proti 8,3 milionu mužů. Za rok 2015 bude možná číslo ještě vyšší, protože jsme tu měli dva velké útoky na americké pojišťovny AnthemPremera.

Zdroj: bjs.gov, pcworld.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek