www.svethardware.cz
>
>

Hackerský útok na pojišťovnu Premera, útočníci mají i lékařské záznamy

Hackerský útok na pojišťovnu Premera, útočníci mají i lékařské záznamy
, , aktualita
Zabezpečení dat zdravotních pojišťoven zdaleka není neprolomitelné, o čemž se v krátké době přesvědčila už druhá americká pojišťovna Premera. V tomto případě se ale hackeři dostali i ke zdravotním záznamům.reklama
V únoru byl oznámen velký hackerský útok na druhou největší zdravotní pojišťovnu v USA, společnost Anthem. Tehdy byly ukradeny údaje téměř 80 milionu lidí. Jak to tak ale vypadá, ani klienti dalších pojišťoven nejsou v bezpečí. Nyní vyšlo najevo, že podobného útoku se dočkala i pojišťovna Premera Blue Cross. Ta nyní informuje okolo 11 milionů nynějších i bývalých klientů, jejichž údaje byly odcizeny.


Premera Blue Cross logo


V tomto případě je ale útok ještě o něco hlubší. Hackeři se totiž dostali nejen ke jménům, datům narození, číslům sociálního pojištění, adresám a telefonním číslům, mají také čísla bankovních účtů (ale nikoli data platebních karet) a především tentokrát získali i lékařské záznamy. Zatím není jasné, zda je útok spojený s útokem na společnost Anthem. Začal 5. května 2014 a přišlo se na něj až 29. ledna 2015 stejně jako v případě Anthemu. Jak je vidět, data lidí opravdu nejsou v bezpečí.

Zdroj: wired.com, pcworld.com, premeraupdate.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek