www.svethardware.cz
>
>
>
>

Budou brýle HoloLens pomáhat prodávat automobily Volvo?

Budou brýle HoloLens pomáhat prodávat automobily Volvo?
, , aktualita
Microsoft dosáhl zajímavého úspěchu se svými brýlemi HoloLens. V těsné spolupráci s úspěšnou automobilkou Volvo vytvořil v Redmondu jakýsi prototyp hypermoderního prodejního místa budoucnosti pro automobily této značky.reklama
Brýle HoloLens jsme vám již představili dříve (čtěte tady, nebo tady). Jde o brýle pro rozšířenou realitu, které „pohánějí“ jak jinak než Windows 10. Brýle umožňují interakci s prostředím a ovládají se zejména pomocí pohybů rukou. Brýle kombinují vidění reálného prostředí a počítačem vytvořené virtuální objekty (detaily o augmented reality, tj. rozšířené realitě zde).

Microsoftu se v souvislosti s brýlemi povedlo získat ke spolupráci švédsko-čínskou (Švédové dodali invenci a pečlivost, Číňani kapitál) automobilku Volvo. Ta je známá především svými komfortními, velmi bezpečnými a spolehlivými limuzínami a SUV. Obě společnosti v těsné spolupráci vytvořily během šesti měsíců v Redmondu jakýsi prototyp předváděcího a prodejního místa pro automobily. Jinak řečeno jakýsi autosalón budoucnosti.


AR brýle Microsoft HoloLens


V něm si zákazník může prohlížet pomocí brýlí HoloLens nejen celé auto zvenčí či zevnitř, ale může vidět i dílčí části a systémy vozidla – například jen motor, převodové ústrojí a kola. A to v klidu i v provozu. Pokud se zajímá o fungování různých (zejména bezpečnostních) systémů vozidla v běžném provozu, brýle mu dokážou předvést i toto. Potenciální zákazník automobilky si tak prý dokáže udělat daleko lepší představu o možnostech vozů se značkou Volvo.

Z hlediska Microsoftu jde o jednoznačný úspěch – získal ke spolupráci prestižní značku automobilů a povedlo se mu celou záležitost úspěšně dotáhnout do konce. Pokud bude tento koncept autosalónu dotažen do skutečného provozu – a vypadá to, že bude – Microsoft získá velký odbyt pro HoloLens. Dá se totiž čekat, že další automobilky budou příkladu Volva následovat. Jen mě napadá, jestli si Volvo nějak nezajistilo u Microsoftu třeba jen omezenou časovou exkluzivitu.

Rozhodně se ukazuje, že potenciál brýlí HoloLens je velký nejen v oblasti zábavy, ale i v rámci seriózního byznysu. Takže Microsoft zřejmě tentokrát uhodil hřebík na hlavičku. Ale abych jen nechválil – HoloLens mají jeden docela omezující prvek. Tím jsou omezené pozorovací úhly zařízení. Ale prý se na tom pracuje a uvidíme, jak se brýle vyvinou v budoucnu.

Také je otázka, kdy se objeví první srovnatelná konkurenční zařízení. Být na místě Microsoftu, docela bych spěchal.

Zdroj: The Verge
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek