www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Čína přiznává, že má jednotky do kybernetické války

Čína přiznává, že má jednotky do kybernetické války
, , aktualita
Již dlouho se spekulovalo, že by Čína mohla vlastnit jednotky pro kybernetickou válku, ostatně z Číny přichází mnoho hackerských útoků. Ale teď bylo oficiálně čínskou vládou přiznáno, že je skutečně vlastní.reklama
Vůbec nejpozoruhodnější věc na celé záležitosti je, že to čínská vláda oznámila oficiálně, a to i přestože po dlouhá léta popírala účast v různých útocích na Spojené státy a jejich instituce. Také si stěžovala, že ostatní podnikají útoky na Čínu.

Podle Kena Westina, bezpečnostního analytika Tripwire, bylo naivní si myslet, že Čína podobnými prostředky nedisponovala. Podle něj Čína má "kyberžoldáky", kteří se soustředí především na ekonomickou špionáž.

Jejich útoky nejsou například podle americké vlády příliš sofistikované, což ale neznamená, že by si nikdo neměl dávat pozor, s čím přijdou. Sama americká vláda přiznala vlastnictví podobných jednotek již více než před deseti lety.

Také vyplynulo na povrch, že Čína může stát za několika útoky z poslední doby, například s největší pravděpodobností stojí za hackerským útokem na Premera Blue Cross, o čem jsme vás informovali zde, nebo za hackerským útokem na největší zdravotní pojišťovnu v USA, o čemž jsme již také informovali.

"Není žádným překvapením, že Čína disponuje kybernetickými zbraněmi, protože i nevládní organizace mohou neoficiálně přiřadit útoky k přetrvávajícímu ohrožení Čínou, obzvláště když na to mají technologie a prostředky," řekl Rich Barger, pracovník ThreatConnect.

Máme se tedy bát kybernetické války? Vzhledem k tomu, že Čína podobné prostředky vlastní již po dlouhou dobu, tak pokud by taková válka měla vypuknout, už by zřejmě vypukla. Čína dneska představuje asi největší problém, proti němuž chtějí bojovat hlavně Spojené státy, které by se mohly připravovat na preventivní a odvetné útoky. Takže nakonec by vše mohlo záviset na Číně, jestli zvýší kadenci svých kybernetických útoků.

Zdroj: PCWorld
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře