Dron málem spadnul na sjezdaře Marcela Hirschera při světovém poháru

Dron málem spadnul na sjezdaře Marcela Hirschera při světovém poháru
, , aktualita
Včera jsme si ukazovali, jak nebezpečné mohou být vrtule dronů, dnes tu máme ještě zajímavější zprávu ze světového poháru ve sjezdovém lyžování. Dron poletující ve vzduchu spadnul a jen těsně minul lyžaře Marcela Hirschera.reklama
Už jsme si několikrát ukazovali, že drony mohou být velmi zajímavým prostředkem pro natáčení poutavých videosekvencí, ale dokážou být také velmi nebezpečnou zbraní v rukou nezodpovědných letců. Co dokážou rozsekat vrtule dronů, jsme si ukázali včera. Nyní tu máme incident velkého významu, neboť se odehrál na světovém poháru ve sjezdovém lyžování v Madonna di Campiglio v Itálii.Sjezdový lyžař Marcel Hirscher byl jen velmi těsně minut dronem s kamerou jednoho televizního štábu. Dron ze zatím nezjištěných příčin spadnul z nebe a lyžaře ve vysoké rychlosti minul sotva o 1-2 metry. Hirscher se k situaci vyjádřil velmi kriticky: "Je to hrozné. Toto se nesmí stát znovu. Mohlo z toho být vážné zranění." Později na Instagramu si už z celé záležitosti začal i dělat trochu legraci a svůj příspěvek okomentoval slovy: "Hustý letecký provoz v Itálii". Tak jako po každém incidentu s drony, kterých nijak neubývá, se dá čekat další zpřísnění, tentokrát spíše z řad pořadatelů než zákonů (ale to nevylučuje ani legislativní dopady).

Zdroj: arstechnica.com, nbcsports.com

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář