www.svethardware.cz
>
>
>

Elon Musk se připravuje na Mars, plány odhalí ještě letos

Elon Musk se připravuje na Mars, plány odhalí ještě letos
, , aktualita
Elon Musk již dříve uvedl, že Mars je pro něj velký sen a že on osobně by na něm klidně umřel, pokud by to tedy nebylo při dopadu. Chystá se tak ještě letos odhalit plány, které budou spojeny právě s Marsem a jeho společností SpaceX.reklama
Společnost SpaceX v této době stále vyvíjí rakety Falcon 9, jejichž první stupeň chce opětovně využívat pro vynášení nákladu na oběžnou dráhu či do vesmíru. Zrovna nedávno se málem podařilo, aby Falcon 9 v pořádku dosedl na plovoucí platformu, ovšem jedna z opor se řádně neuzamkla, kvůli čemuž první stupeň rakety spadl a explodoval.

Elon Musk tak uvedl, že ohledně cesty na Mars má v rukávu několik nápadů, s nimiž nás chce již seznámit ještě letos. Jistě ale půjde o dlouhodobé plány, které by měly zahrnovat lidskou posádku, neboť Musk prosazuje myšlenku pilotovaného letu na Mars už nějakou dobu. Dle americké NASA se ale k Marsu lidstvo dostane až někdy v 30. letech, a to ne nutně přímo na něj, ale spíše jen na oběžnou dráhu. První lidská noha by něj měla vstoupit až později.

Musk se ale s těmito plány neztotožňuje a na festivalu StartMeUpHK v Hong Kongu uvedl, že do konce letošního září bude zveřejněn plán, dle nějž chce společnost SpaceX vyslat lidskou posádku na Mars během příštího 10 let. To by byl projekt, který můžeme označit za více než ambiciózní.

Můžeme tedy očekávat, že tyto plány budou oznámeny na International Astronautical Conference, která proběhne v Mexiku ve dnech 26. až 30. září. Pravděpodobně se tak dozvíme o nové a daleko silnější raketě než je aktuální Falcon 9 a možná i než je Falcon Heavy, na níž bude vynesení potřebného nákladu na nízkou orbitu. Mezitím ale bude SpaceX pokračovat s přistávacími pokusy se svou Falcon 9 a od roku 2017 bude využívat lodi Dragon pro vynášení astronautů na ISS.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře