www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 960 bude už brzy jen jako 4GB karta

GeForce GTX 960 bude už brzy jen jako 4GB karta
, , aktualita
Už před několika týdny se začalo proslýchat, že grafické karty NVIDIA GeForce GTX 960 se 2 GB paměti končí. Namísto nich nastoupí 4GB verze, což se nyní potvrdilo, takže na trhu brzy narazíme už pouze na ně.reklama
Původní zpráva o zrušení 2GB karet GeForce GTX 960 mluvila o tom, že NVIDIA se tak rozhodla kvůli tomu, aby udělala z této karty atraktivnější produkt v porovnání s konkurenčním AMD Radeon R9 380. Otázka je, zda to bude stačit a také se můžeme těšit na to, co do této nekončící bitvy přinese chystaná karta AMD Radeon R9 380X, jež se má objevit už co nevidět. Pro tuto kartu totiž NVIDIA nemá mít v dané cenové hladině (očekává se 249 USD) konkurenci.

Grafické karty s GeForce GTX 960 a 4 GB paměti jsou už samozřejmě dávno k dispozici, ale brzy budou k dispozici pouze ty. Pokud tedy chcete levnější GTX 960, u níž vám 2 GB paměti nebudou vadit, musíte se brzy rozhodnout. Však pro drtivou většinu her jsou 2 GB dostatečné a cenový rozdíl kolem 500 Kč je v této cenové hladině citelný. Pro tituly jako Shadow of Mordor jsou ale 2 GB málo.

GeForce GTX 960 bude každopádně i nadále nabízet 1024 CUDA jader, 64 TMU a 32 ROP, základní takty 1127 až 1178 MHz, které ale málokterý výrobce dodržuje, protože čip GM206 snadno snese i vyšší takty. Paměti budou dále pracovat na 7 GHz a 128bitové sběrnici, což jim poskytne 112 GB/s propustnosti. Taktování je snadné i díky relativně nízké spotřebě, však tato karta má jen 120W TDP a potřebuje jeden 6pinový napájecí konektor.

Z trhu už začínají 2GB varianty karty mizet a naopak jsou představovány nové 4GB modely, a to značky Galax nebo KFA2, což je tedy Galax v bledě modrém (firma Galax vznikla spojením Galaxy a KFA2).

GeForce GTX 960 přitom původně byla určena jako konkurence pro AMD Radeon R9 280, který měl 384bitovou sběrnici a 3 GB RAM, ovšem novou R9 380 si můžeme pořídit se 2 nebo 4 GB paměti. Varianta s více paměti stojí přes 6000 Kč, zatímco 4GB GTX 960 pořídíme za cenu o několik stokorun nižší. Ceny základních variant se 2 GB paměti jsou na našem trhu srovnatelné.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik