www.svethardware.cz
>
>
>
>

Google prý vyvíjí operační systém Android VR

Google prý vyvíjí operační systém Android VR
, , aktualita
Deník Wall Street Journal přinesl informaci o tom, že Google vyvíjí speciální verzi svého operačního systému Android, která bude určena pro systémy virtuální reality. Mají na ní už pracovat desítky inženýrů a jiných pracovníků.reklama
Nejde tedy o malý projekt, takže Google to asi myslí s Android VR vážně. Uvažovat můžeme i o tom, že tento nový systém má co do činění s Magic Leap a rozšířenou realitou, do níž Google loni investoval na půl miliardy dolarů. Investuje do ní také Microsoft, který vyvíjí vlastní systém s názvem HoloLens, ale dá se předpokládat, že Android VR přijde vhod také v systémech virtuální reality, čili by mohl pracovat s VR headsety.

Google prý doufá, že Android VR bude spíše samostatným operačním systémem než odnoží klasického Androidu. Virtuální realitu vnímá jako "další velkou věc", která zasáhne mnoho různých odvětví, tedy zdaleka ne pouze herní průmysl či sociální sítě, na čemž zcela jistě pracuje Facebook. Právě proto chce, aby Android VR zaznamenal podobný úspěch jako Android v mobilním světě, čili i tento nový systém má být otevřený a distribuovaný zdarma.
Google Cardboard - virtuální realita za pár korun


Nyní existují čtyři hlavní verze Androidu, které pokrývají chytré telefony, nositelná zařízení (hodinky, náramky), televizory a automobilové systémy. Zatím ale není jasné, kdy by se měl Android VR objevit na trhu, ovšem virtuální realita se začíná slibně rozjíždět, takže aby Googlu neujela, měl by s první verzí přijít co nejdříve.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik