www.svethardware.cz
>
>
>

HTT odhalila vzhled transportní kabiny Hyperloopu zevnitř

HTT odhalila vzhled transportní kabiny Hyperloopu zevnitř
, , aktualita
Hyperloop je transportem budoucnosti, a tak není divu, že působí futuristicky i uvnitř. Společnost Hyperloop Transportation Technologies (HTT) zveřejnila první ukázky, jak bude transportní kabina vypadat zevnitř.reklama
Pod pojmem Hyperloop se skrývá systém tunelů, ve kterých se obrovskou rychlostí budou pohybovat kabiny s cestujícími či nákladem. Celý nápad vznikl v hlavě podnikatele Elona Muska, zakladatele automobilky Tesla a kosmické společnosti SpaceX. Nyní však už je Hyperloop pod křídly dvou soukromých společností, které se snaží navzájem předhánět.

Společnost Hyperloop Transportation Technologies (HTT) proto odhalila, jak bude vypadat taková kabina Hyperloopu pro cestující zevnitř. Kabina nebude příliš velká, ale Hyperloop Transportation Technologies se snažila ve svém návrhu zpříjemnit pasažérům cestu, co nejvíc to jde. Interiér už na první pohled působí luxusně a trochu připomíná i vnitřek letadla. Co je však v případě Hyperloopu jasné, nemůžou být v kabině žádná skutečná okna.

Celkově tak prostor transportní kabiny může na lidi působit až klaustrofobicky, k tomu přispívá i úzká ulička. Hyperloop Transportation Technologies tento problém vyřešila tím, že místo oken budou na stěnách umístěny obrazovky, které budou výhled simulovat. Tyto interaktivní obrazovky budou mít dokonce zabudované i sledování pohybů hlavy pasažéra, takže pokud se cestující nakloní, úhel simulovaného výhledu ven se změní, jako by se jednalo o skutečné okno a skutečný výhled. Tyto obrazovky budou dále ukazovat i některé základní věci, jako je čas, rychlost kapsle a počasí. Tuto technologii má na svědomí německá společnost Re'Flekt, která s Hyperloop Transportation Technologies spolupracuje.

Podle Bibopa Gresta, provozního ředitele společnosti Hyperloop Transportation Technologies, je spojení pasažéra a digitálního prostředí ideální způsob, jak při cestování Hyperloopem udržet cestující šťastné, uvolněné a informované. Zábava při cestách tedy rozhodně chybět nebude.

I když tohle všechno vypadá dobře, jedná se zatím pouze o koncept, Hyperloop Transportation Technologies svůj skutečný prototyp Hyperloopu ještě nemá. Na druhou stranu, konkurenční společnost Hyperloop One už předvedla i první veřejný test. Za jak dlouho se však dočkáme Hyperloopu v Bratislavě, pořád ještě není jasné.

Zdroj: IFLScience
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře