www.svethardware.cz
>
>
>

Hyperloop by měl svištět i ve Velké Británii

Hyperloop by měl svištět i ve Velké Británii
, , aktualita
Projekt Hyperloop se v poslední době zapsal do podvědomí mnoha lidí jako zajímavé řešení dopravy budoucnosti. Potrubí, ve kterém velkou rychlostí jezdí přepravní kapsle, by mohlo být postaveno i ve Velké Británii.reklama
Hyperloop, který vymyslel Elon Musk, americký podnikatel a CEO automobilky Tesla Motors a vesmírné společnosti SpaceX, není žádnou novinkou. Zatím se však projekt zasekl ve fázi, kdy se o něm víc mluví než koná, i když jsou prováděny úspěšné testovací jízdy v Nevadské poušti. Padlo už mnoho návrhů, kde se bude realizovat tento systém potrubí, v němž budou rychlostí asi 1200 km/h svištět transportní kabiny s cestujícími či s nákladem.

Soukromé společnosti, které se o přivedení Hyperloopu do běžného provozu snaží, však zatím nepostavily ani jednu skutečnou trasu. Systém potrubí má vést například ze Švédska do Finska, Hyperloop by měl spojovat Evropu s Asií a nám nejbližší trasa by měla vyrůst mezi Vídní, Bratislavou a Budapeští.

Jedna z těchto společností, Hyperloop One, zveřejnila další návrh míst, které by v budoucnu mohl Hyperloop spojovat - jedná se o města ve Velké Británii. Alan James, viceprezident pro rozvoj obchodu, zjistil, že o tento způsob dopravy by byl ve Spojeném království zájem. Realizace tohoto projektu ve Velké Británii však ještě nebyla potvrzena.

Ve Velké Británii by si vybudování tratě Hyperloopu měla vzít na starosti organizace Innovative UK, která je podporovaná britskou vládou. A kde přesně by trasa měla vést? Jako výchozí bod bude samozřejmě považován Londýn. Ten by se měl tímto způsobem spojit například s Manchesterem. Vynechaná by neměla zůstat ani města jako Liverpool a Leeds. A jak Alan James upozorňuje, nebude se jednat jen o propojení Londýna a daných měst, ale i o spojení dalších měst navzájem.

Jedna jízda mezi hlavním městem Spojeného království a Manchesterem by měla podle odhadu trvat asi 18 minut. To je na přibližně 330 kilometrů, které tato dvě místa dělí, velmi krátký časový úsek. Díky Hyperloopu tak bude možné se dostat z jednoho místa na druhé v zanedbatelném čase a rychleji, než by to bylo možné po vysokorychlostní železnici.

Padl také návrh, že by Hyperloop ve Velké Británii nebyl postavený na vysokých podpůrných sloupech, jak to bylo plánováno a prezentováno u jiných tras. Namísto toho by Hyperloop mohl jezdit v jakémsi tunelu pod zemí, na kterém by byla vytvořena přirozená krajina například i se stromy. Potrubí s vysokorychlostními transportními kabinami by tak nezasahovalo do přirozeného rázu přírody.

Zdroj: IFLScience
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek