www.svethardware.cz
>
>
>

Intel investuje do čínských provozů 1,6 miliardy USD

Intel investuje do čínských provozů 1,6 miliardy USD
, , aktualita
Intel se rozhodl, že do svých čínských továren v příštích letech investuje na 1,6 miliardy amerických dolarů. Peníze budou přitom použity pro dva hlavní účely, a to vylepšení výrobního provozu a také pro zkušební technologie.reklama
Investice 1,6 miliardy dolarů bude rozprostřena do následujících 15 let a vypadá to, že většina z těchto peněz bude využita pro modernizaci a rozšíření výrobního provozu v čínském Chengdu. Vedle toho má Intel v Číně využít "novou pokročilou zkušební technologii". Intel přitom svou továrnu v Chengdu postavil za 600 milionů dolarů, takže ve srovnání s tím jde o velkou investici.

Tuto zprávu si můžeme spojit s dříve zveřejněnými informacemi, dle nichž chce Intel zaútočit na výrobce procesorů ARM, a to i tím, že investuje do firem Spreadtrum a RDA Microelectronics, jimž umožní vyrábět Atomy. Pak má navázat i spolupráci s Rockchip a Tsinghua Unigroup, od nichž očekává, že se distancují od procesorů ARM a rovněž začnou vyrábět procesory pod jeho taktovkou. Intel se tedy evidentně rozhodl značně posílit svou přítomnost v Číně.

Vedle toho jste si mohli všimnout, že Intel se rozhodl svou mobilní divizi připojit k PC divizi, neboť dosahovala v posledních kvartálech i miliardových ztrát. Firma tak očividně hodlá ozdravit a nastartovat svůj "mobilní business", aby mohla v příštích letech lépe konkurovat výrobcům čipů ARM. Těmto investicím přeje i čínská vláda, která na podporu produkce počítačových čipů vyhradila 5 miliard dolarů.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře