www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel rozšiřuje investice do pamětí NVM

Intel rozšiřuje investice do pamětí NVM
, , aktualita
Pro Intel byl rok 2015 dle slov Roba Crooka rokem pamětí a především typu NVM (Non-Volatile Memory), mezi něž patří nové 3D NAND a především 3D Xpoint vyvinuté společně s Micronem. Nyní Crooke ohlásil další investice právě do NVM.reklama
Paměti 3D Xpoint byly představeny již v červenci a nyní Intel s Micronem pracují na jejich nasazení v prvních produktech. Ty tedy s největší pravděpodobností nebudou určeny pro běžné spotřebitele, těm musí stačit normální paměti NAND Flash, které také tedy už dospěly do trojrozměrné podoby. Však také Intel s Micronem se chtějí věnovat i výrobě 3D NAND Flash. Důvod další expanze a investic je přitom zřejmý. Trh s SSD a podobnými úložnými zařízeními má v příštích alespoň sedmi letech raketově růst, takže kdo zaváhá, ten si z něj neukousne. Nedávno přitom oznámil značné rozšíření investic samotný Micron, takže se nemůžeme vůbec divit, že tu samou věc dělá i Intel.
3D Xpoint


Rob Crooke (Senior Vice President a General Manager - Non-Volatile Memory Solutions Group) včera oznámil, že Intel horečně pracuje na uvedení řady Intel Optane na trh již v příštím roce. Právě ta je založena na pamětech 3D Xpoint, v jejichž možnostech je zcela zastínit jakékoliv dnešní paměti NAND Flash z hlediska výkonu i životnosti. Půjde tak o úložná zařízení s rychlým přístupem k datům, což umožní třeba rychle detekovat podvody ve finančních transakcích nebo rychleji analyzovat různá data, díky čemuž by se měl urychlit výzkum třeba ve zdravotnictví. O spotřebitelském trhu se tedy zatím nemluví.

Co konkrétního tedy Intel chystá? Oznámil využití čínské továrny v Dalianu, která rozšíří výrobní kapacitu pamětí NVM a zapadá do strategie Intelu rozmístit výrobu do různých zařízení po celém světě. V Dalianu se budou vyrábět konkrétně paměti 3D NAND, a to od druhé poloviny příštího roku. S touto továrnou má ale Intel i další plíny a v příštích letech chce do ní investovat až 5,5 miliard dolarů na její modernizaci a rozšíření. Tato továrna v současné době není pro Intel klíčová. V provozu je od roku 2010 a vyrábí pomocí 65nm technologie.

Zdroj: Intel
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek