www.svethardware.cz
>
>
>

Konami ruší vývoj svých PC a konzolových her

Konami ruší vývoj svých PC a konzolových her
, , aktualita
Společnost Konami k sobě v poslední době přitahuje pozornost, ale jinak než by chtěla. Mluví se o ní především v negativním slova smyslu a nyní přibyla ještě informace, že ruší vývoj svých her, což se ostatně tak trochu čekalo.reklama
Už v srpnu jsme psali o tom, že hlavním zdrojem problémů v Konami je hra Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Její vývoj stál firmu přes 80 milionů dolarů, což částečně stálo i za ukončením spolupráce s Hideo Kojimou, který práce na této hře řídil. Poslední kapkou měl být úspěch mobilního titulu Dragon Collection, která stála pouze milion, kvůli čemuž si asi vedení Konami uvědomilo, jak by mohl být jejich život jednodušší, kdyby vyvíjeli samé takové hry.

Následně si Konami ze svých zákazníků udělalo dobrý den, když začalo prodávat Metal Gear Solid V v krabicové verzi. V té se totiž nacházelo pouze CD s instalací Steamu, z nějž si zákazník stejně musel hru stáhnout, takže tím koupě krabicové verze zcela pozbyla význam. Spekulovalo se o tom, že Konami prostě nechtělo riskovat, aby hra unikla na internet ještě před oficiálním vypuštěním na trh.

No a nyní tu máme zprávu o tom, že Konami ruší vývoj svých her, a to alespoň většiny z nich. KitGuru uvádí, že zrušen byl vývoj všech hlavních (AAA) titulů, tedy až na Pro Evolution Soccer. Působí to tedy tak, že Konami prostě přestává vyvíjet hry pro PC a konzole. Firmu také již opustil Julien Merceron, dosavadní Worldwide Technology Director.

Plán firmy pro příští rok tedy obsahuje už jen Pro Evolution Soccer 2016 a možná uvidíme také Metal Gear Online, jinak ale nejsou na cestě žádné jiné tituly. Tyto informace přinesl Gameblog a Eurogamer, zatímco firma samotná je ještě nekomentovala. Už před měsícem jsme ale mohli tušit, že se něco takového stane, když firma kvůli novému MSG musela z důvodu nedostatku financí vývoj ostatních titulů pozastavit. Nedočkáme se tedy ani nového Silent Hill, i když o něj rozhodně mezi fanoušky byl zájem a Kojima Productions stojící za celou řadou Metal Gear Solid, byla rovnou zavřena. Možné ale je, že Konami prodá práva na své hry jinému studiu.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek