www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lytro Immerge, profi kamera pro natáčení virtuální reality

Lytro Immerge, profi kamera pro natáčení virtuální reality
, , aktualita
Společnost Lytro v minulosti oznámila, že se hodlá zaměřit na virtuální realitu. Nyní vidíme první výsledky. Je jím komplexní řešení Lytro Immerge kombinující kameru, server pro zpracování videa i software.reklama
V únoru letošního roku Lytro oznámilo, že se místo light-field fotoaparátů chce zaměřit na virtuální realitu. Přiznejme si, že původní fotoaparát Lytro ani novější verze Lytro Illum nezaznamenaly žádný větší úspěch, ať už díky vysoké počáteční ceně, tak i kvůli nepohodlné prezentaci fotografií (vyžaduje speciální prohlížeč). Nyní představuje své řešení pro virtuální realitu nazvané Immerge. Nejde jen o samotnou kameru, ale o komplexní řešení zahrnující i editaci a prezentaci.


Lytro Immerge


Základem je tedy 360° kamera, která spíše připomíná něco mimozemského. V pěti řadách tu najdete stovky malých objektivů a senzorů, které jsou schopny snímat light-field informaci. Pokud nechcete 360° záběr, je možné snížit úhel na 270° nebo 180°. Přes aplikaci např. v iPadu lze kontrolovat vlastnosti expozice a další detaily.


Lytro Immerge server


Druhou částí je server, který zpracovává toto enormní množství dat. Přestože to rozhodně není žádný drobek, vystačí "jen" na hodinu záznamu virtuální reality. Dále tu je pochopitelně software pro práci s těmito daty, přehrávač pro VR platformy (Oculus Rift, Google CardboardMicrosoft HoloLens) a streamovací server. Jde tedy o komplexní řešení zahrnující vše od pořízení nahrávky až po její publikaci a je zřejmé, že nepůjde o něco pro "běžného smrtelníka".


Lytro Immerge kamera


Lytro tímto míří na profesionální studia a není ani divu. Takto výkonný server, stovky čipů a objektivů něco stojí a zástupci společnosti říkají, že zařízení se bude prodávat za cenu v řádu statisíců dolarů (tedy mnoha milionů korun). Lytro tak chce předehnat Google s platformou Jump. Prodej by měl začít v lednu 2016, hovoří se také o možnostech pronájmu.

Lytro Immerge from Lytro on Vimeo.Zdroj: lytro.com, theverge.com

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře