www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Máte starý prohlížeč? Možná uvidíte staré rozhraní vyhledávače Google

Máte starý prohlížeč? Možná uvidíte staré rozhraní vyhledávače Google
, , aktualita
Google vymyslel novou taktiku na uživatele, kteří stále ještě používají staré verze internetových prohlížečů. Může se jim zobrazit staré rozhraní titulní strany vyhledávání Google s černou horní lištou z roku 2011.reklama
Zdá se, že poslední dobou se tvůrci softwaru snaží poměrně cíleně tlačit uživatele k tomu, aby využívali jejich nejnovější verze. Jenom v posledních dnech jsme zaznamenali, jak Microsoft oznámil ukončení podpory starších verzí Internet Exploreru a po 15 letech ukončuje službu MSN Messenger. Google není pozadu, a tak kromě toho, že u starých prohlížečů není podporováno (a vlastně ani povoleno) nejnovější rozhraní Gmailu, je nyní zasažena i jeho zřejmě nejnavštěvovanější internetová stránka - titulní strana vyhledávání Google.

Pokud tedy využíváte některou z výrazně starších verzí některého z internetových prohlížečů, přičemž ani tak nezáleží na tom, zda se jedná o Google Chrome, nebo např. Internet Explorer od Microsoftu, je celkem pravděpodobné, že se vám začne zobrazovat stará verze titulní strany vyhledávání Google, konkrétně verze z roku 2011, která obsahuje v horní části stránky tmavou černou lištu. Podobně jako na ilustraci výše, kde jsme otevřeli stránku Google v Internet Exploreru 8.

Na diskuzních fórech se během víkendu objevilo větší množství příspěvků uživatelů, kteří toto chování zaznamenali, přičemž celou hypotézu po necelých 24 hodinách potvrdil jeden ze zaměstnanců Googlu odpovědí na jeden z příspěvků, že se jedná o záměr.

V praxi to znamená, že se starým prohlížečem sice uvidíme staré rozhraní titulní strany vyhledávání, na druhou stranu to nemá vliv na výsledky vyhledávání. Přesto je určitě dobrý nápad zkontrolovat verzi prohlížeče, který využíváme, a pokud to je jenom trošku možné, používat jeho poslední verzi.

Zdroj: Gizmodo
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek