www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Menší výrobce základních desek čeká pokles prodejů

Menší výrobce základních desek čeká pokles prodejů
, , aktualita
V současné době se trh se základními deskami dělí na tři hlavní skupiny, čili největší, střední a malé výrobce. A právě ty střední a malí mají v tomto roce zažít pokles prodejů základních desek. Proč tomu tak má být?



reklama
Asustek Computer a Gigabyte Technology jsou tedy aktuálně dva nejlepší výrobci, kteří se v poslední době přetahují o prvenství na trhu, přičemž po prvním letošním kvartálu je situace ve prospěch firmy Gigabyte. Tyto firmy dodávají ročně na trh cca 20 milionů kusů, takže s velkým odstupem jsou za nimi společnosti MSI a ASRock, jež mají tento rok dodat každá kolem 6 - 6,5 milionu kusů a nakonec tu máme Elitegroup Computer Systems (ECS) a Biostar Microtech International s 2,8 - 3 miliony. Ty nejmenší výrobce desek jako EVGA zmiňovat nebudeme.

V Číně také již nějakou dobu probíhá cenová válka mezi výrobci desek, přičemž ASRock, MSI, Biostar a ECS už ji vzdaly a dle Digitimes se nyní soustředí především na to, aby udržely svou ziskovost nebo minimalizovaly ztráty. Nicméně i tak mohou očekávat značné dopady na své prodeje v tomto roce, takže je možné, že svých vytyčených cílů nedosáhnou. Těžit z toho tedy logicky bude Asus a Gigabyte, které tak mají příležitost zvýšit své prodeje.




nová Gigabyte G.1 Gaming s Intel Z170 pro Skylake


Ne moc dobře je na tom Biostar, který v minulém roce dodal na trh 3,06 milionu desek a vykázal ztrátu 4,25 mil. USD. Ve ztrátě je zatím i po prvním kvartálu letošního roku. ASRock již oznámil, že očekává těžké období kvůli poklesu prodejů v evropských zemích platících eurem, které nastaly vlivem vývoje kurzu k dolaru. Dle spekulací mu nepomohlo ani to, že Intel odsunul nástup procesorů Skylake do třetího kvartálu. ASRock tak má zažít finanční stagnaci.

Společnosti MSI a ECS se nyní soustředí především na své notebooky. MSI je úspěšné především v oblasti herních notebooků a ECS zase spolupracuje s Intelem na výrobce modelů pro vzdělávání a celkově malých přenosných počítačů.

Zdroj: Digitimes

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik