Microsoft Edge nebude automaticky přehrávat Flash

Microsoft Edge nebude automaticky přehrávat Flash
, , aktualita
Adobe Flash to má stále těžší. Po závažné chybě Flashe CVE-2016-1019 z tohoto týdne dostal menší ránu ještě od Microsoftu. Nová verze prohlížeče Edge totiž bude blokovat automatické přehrávání flashových animací.reklama
Pozice Adobe Flash se stále oslabuje. Odvrací se od něj různé služby jako je např. Facebookprohlížeče, jedním z dalších je Microsoft Edge. Od vydání Windows 10 ve verzi 14136 přestane Microsoft Edge spouštět animace nebo reklamy ve formátu Adobe Flash. Uživatel bude moci zrušit pozastavení a animaci spustit na svou vlastní žádost. Prohlížeč by ale neměl blokovat Flash obsah, který je pro stránku důležitý a je jejím hlavním významem, tedy videa nebo hry. Jak moc spolehlivá bude tato detekce, se teprve ukáže.


Microsoft Edge


Výhodou tohoto řešení bude nižší zátěž CPU, vyšší výdrž mobilních zařízení i vyšší bezpečnost. Nespouštění flashových reklam bude dalším tlakem pro to, aby se přestaly používat reklamy v tomto formátu, a aby se přešlo např. na HTML5.

Připomeňme, že tento týden měl Flash další velký problém s bezpečností v podobě závažné chyby CVE-2016-1019. Ta totiž dovolovala útočníkům napadnout počítače s Adobe Flash verze 21.0.0.182 a 21.0.0.197. Přes tyto verze Adobe Flash bylo možné nainstalovat např. ransomware (vyděračský software), přičemž bylo zaznamenáno několik útoků využívajících tento nedostatek (např. nemocnice Methodist Hospital v Kentucky, USA).

Zdroj: windows.com, adobe.com, trendmicro.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik