www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft má nového šéfa, Gates už nebude předsedou

Microsoft má nového šéfa, Gates už nebude předsedou
, , aktualita
Microsoft v posledních měsících hledal náhradu za rezignujícího Steva Ballmera, který oznámil sestoupení ze své dosavadní pozice CEO. Firma oficiálně potvrdila to, co bylo už od minulého týdne veřejným tajemstvím, a sice že se novým CEO stane Satya Nadella.reklama
Již v pátek se tedy objevila zpráva o tom, že Microsoft se chystá zvolit na pozici CEO svého dlouholetého zaměstnance, jímž je dosavadní viceprezident skupiny Cloud and Enterprise, Satya Nadella. Bill Gates k tomu řekl, že pro dobu transformace je Nadella tím nejlepším, kdo může firmu vést. Jde prý o skvělého inženýra, který má představu o budoucnosti Microsoftu a umí pracovat s lidmi.

Satya Nadella vstoupil do Microsoftu v roce 1992 a od té doby se postaral o prosazení řady novinek. V poslední době prosazuje především cloudové služby, které dnes zahrnují Bing, Office, podporu Xboxu, atd. Sám Nadella ke svému zvolení řekl, že je nutné pokračovat v transformaci, a to zvýšeným tempem a přinášet zákazníkům nové produkty rychleji než doposud. Že by tedy Windows 9 opravdu přišly už letos v listopadu? Steve Ballmer samozřejmě také musel dostat slovo a při té příležitosti označil Nadellu za toho pravého vedoucího pracovníka, který přišel ve správný čas.

Co se týče zpráv hovořících o tom, že Gates již nebude zastávat pozici předsedy správní rady, pak i ty se ukázaly jako pravdivé. Jeho novým titulem bude Founder and Technology Advisor, čili zakladatel a technologický poradce, jehož úkolem bude pouze poskytnout Nadellovi své zkušenosti, přičemž tedy zůstane v radě. V jeho pozici jej pak nahradí John Thompson, dosavadní člen správní rady, který prohlásil, že Nadella má její jednomyslnou podporu.

Zdroj: TZ Microsoft
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek