www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft ukončil mainstreamovou podporu Windows 7

Microsoft ukončil mainstreamovou podporu Windows 7
, , aktualita
Menší paniku přinesla zpráva o tom, že Microsoft dnes končí s mainstreamovou podporou systému Windows 7. Neznamená to, že by dnes zveřejněné bezpečnostní záplaty byly poslední, ovšem Windows 7 už nebudou vylepšovány.reklama
V minulém roce nastalo pozdvižení poté, co Microsoft ukončil veškerou podporu systému Windows XP, který tak od jara zůstal bez podpory a bezpečnostních záplat. To donutilo řadu podniků k tomu, aby začaly nakupovat nové počítače, což zmírnilo propad trhu s PC, ovšem na tyto počítače byly instalovány spíše Windows 7 než aktuální Windows 8 a 8.1. Dnes ukončená mainstreamová podpora Windows 7 ale neznamená to samé, co potkalo Windows XP.

Znamená to, že Microsoft už nebude systémy Windows 7 vybavovat novými funkcemi, vylepšeními a nebude je jakkoliv měnit. Končí také bezplatná telefonická a online podpora a nadále bude k dispozici už jen jako placená služba. Systém už tedy zkrátka zůstane takový, jaký je a stále budou ještě po několik let vycházet opravné a bezpečnostní záplaty. Potom ale nastane konec i této prodloužené podpory, který je naplánován na 14. ledna 2020.

Systém Windows 8.x se ale už téměř určitě nestane tak populární jako Windows 7, na což ukazují i poslední průzkumy sledující podíl operačních systémů na trhu. Dle nich mají Windows 8 a 8.1 dohromady přes 15 procent, zatímco podíl Windows 7 se drží u 50% hranice a zatím to nevypadá, že by měl klesat, možná spíše naopak. Navíc příchod Windows 10 je naplánován na letošní podzim a z ohlasů uživatelů to vypadá, že ti jsou na tento nový OS natěšeni daleko více než na Windows 8. Vypadá to tedy, že i nadále bude pokračovat střídající se úspěch a neúspěch systémů Windows.

Dnešní ukončení mainstreamové podpory také nemá nic společného s plánovaným ukončením prodejů Windows 7 Professional. Microsoft ještě musí oznámit, kdy ukončí prodej tohoto systému výrobcům počítačů a dříve bylo potvrzeno, že tak učiní přinejmenším rok předem. Stejně tak bude stále možné provádět downgrade z Windows 8.1 Pro na Windows 7 Pro. Mainstreamová podpora systémů Windows 8 a 8.1 skončí v lednu 2018 a rozšířená bude platit ještě dalších pět let.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek