www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA GeForce GTX 1080 se rýsuje, podívejte se na chladič

NVIDIA GeForce GTX 1080 se rýsuje, podívejte se na chladič
, , aktualita
Dnes se už můžeme podívat na nejspíše první zveřejněnou fotografii chladiče grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1080, jehož kryt odpovídá tomu, co jsme mohli vidět již dříve. Jak bude vypadat jedna z prvních herních karet se 16nm GPU?reklama
NVIDIA GeForce GTX 1080 je očekávána společně s modelem GTX 1070, což je zřejmé již díky nedávno zveřejněným fotografiím, které ukazují kryty chladičů těchto karet. Půjde tak o první dvojici grafických karet s čipy NVIDIA generace Pascal, které se zařadí mezi herní modely.

A jak je vidět, zpracování krytů opravdu odpovídá tomu, co můžeme vidět na nové fotografii od anonymního uživatele z Baidu ukazující, jak bude vypadat GeForce GTX 1080. NVIDIA se tak nechystá vymýšlet nové označení při příležitosti konečného opuštění 28nm výrobního procesu. To by ostatně nemělo chystat ani AMD. Ono bohatě stačí, že půjde o karty s označením začínajícím desítkou.

Dle rozmístění šroubků lze vyloučit, že by šlo pouze o překapotovaný chladič NVTTM karty s čipem Maxwell, neboť jejich pozice je jiná. Vypadá to tak, že informace o chystaných nových GeForce, které se představí na Computexu a možná ještě dříve, nebudou daleko od pravdy. Díky modrým deskám můžeme také odhadnou délku výsledné karty. Pokud mají standardní výšku 34 cm (pro formát A4), měla by výsledná karta mít něco málo přes 30 cm.

Co ale zatím víme nebo tušíme o těchto kartách? Model GeForce GTX 1080 má být založen na GPU GP104-200 "Pascal" vyráběném 16nm procesem firmou TSMC. Ve výbavě bude mít 8 GB paměti GDDR5 na 256bitové sběrnici, přičemž budoucí verze by mohly využít také GDDR5X. Nyní si můžeme počkat na to, až někdo konečně vyfotí celou kartu, neboť vedle nového chladiče bylo již v minulém týdnu vyfoceno samotné GPU GP104-200 s paměťovými moduly.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek