www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA ohlašuje "novou éru" s GeForce GTX VR Ready

NVIDIA ohlašuje "novou éru" s GeForce GTX VR Ready
, , aktualita
Společnost NVIDIA se bude snažit zapojit do vývoje potřebného hardwarového vybavení vhodného pro VR, a to v rámci GeForce GTX VR Ready Program. Určen je jejím partnerům vyrábějícím grafické karty a celé počítače.reklama
Situace na trhu s VR je už nějakou dobu poněkud nepřehledná, neboť existuje již řada různých programů a iniciativ. Nyní si NVIDIA založila vlastní program pod označením GeForce GTX VR Ready, který je v podstatě alternativou k programu Oculus Ready. Nejde tedy o spolupráci se softwarovými vývojáři, ale s výrobci hardwaru, kteří budou používat grafické čipy NVIDIA. Jsou to především výrobci grafických karet, notebooků a stolních PC.

Výsledkem pak bude certifikace “GeForce GTX VR Ready” , jež potenciálnímu zákazníku umožní zjistit, zda onen produkt je nebo není vhodný pro hraní s VR headsetem. V podstatě tak jde o seznam potřebných specifikací a základem je vhodný HMD, tedy náhlavní VR sada, GPU o výkonu alespoň GeForce GTX 970 a PC se dvěma porty USB 3.0. Takové PC má být založeno na procesoru o výkonu Core i5-4590 nebo vyšším, využít alespoň 8 GB RAM a systém Windows 7 SP1 nebo novější.

Takové PC bude připraveno na Gameworks VR, čili technologie zajišťující potřebný výkon (Multires Shading), nízké zpoždění od vstupu až po grafický výstup (Context Priority a Front Buffer Rendering), bezproblémovou kompatibilitu (Direct Mode) a bude možné využít i sílu více karet v SLI.

NVIDIA již do svého nového programu přibrala celkem 57 partnerů, kteří budou na své produkty dávat logo “GeForce GTX VR Ready”. Po něm budou koukat především věci neznalí zákazníci, kteří sami nemají potřebné znalosti na to, aby si sami dokázali vybrat. To je ale důležité k tomu, aby se virtuální realita na trhu co nejrychleji rozšířila. Nám ostatním samozřejmě stačí alespoň rámcově vědět, jaký výkon a technologie jsou zapotřebí.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek