www.svethardware.cz
>
>
>

Omnideck 6: o krok blíže k holopalubě

Omnideck 6: o krok blíže k holopalubě
, , aktualita
Pokud vás zaujal koncept šlapadel pro virtuální realitu, jako je Virtuix Omni a Cyberith Virtualizer, pak vás jistě bude zajímat Omnideck 6. Ten pozvedává celý koncept na zcela jinou úroveň a přibližuje se spíše Star Treku než prostému šlapadlu.reklama
I když holopaluba, jak ji známe ze seriálu, je od Omnidecku ještě na hony vzdálená, neboť sebelepší koncept řešící pohyb samožného uživatele nezajistí možnost věrné interakce s virtuálním prostředím. Ale vše má svůj čas.

Virtuix OmniCyberith Virtualizer vypadají vedle Omnideck 6 jako dětské hračky, ovšem zase si je může běžný smrtelník pořídit a postavit do obýváku. S Omnideck 6 to půjde těžko, na ten bychom si museli vyhradit celou velkou místnost a za 500 dolarů jej taky asi nepořídíme. Jedná se o platformu vyvíjenou švédskou firmou Omnifinity, která se poprvé představila již v roce 2012 na Gadget Show, kde na ní běžel 'Ultimate Battlefield 3 Simulator'. V té době ale byl obraz promítán na okolní stěny, zatímco nyní se využívají VR headsety.

Omnideck 6 je také vícesměrové šlapadlo jako Omni či Virtualizer, ovšem jeho provedení je daleko robustnější a dává nám mnohem větší svobodu pohybu. Nebudeme se totiž pohybovat na ploše se sotva metrovým průměrem, ale na daleko větší ploše s průměrem šest metrů, na níž budeme moci volně skákat, běhat, plazit se a dělat zkrátka vše možné. Otočné válečky tak mají jedinou funkci - nepustit nás z kola a zajistit, abychom se vždy navraceli do středu. Válečky se pochopitelně neprotáčí jen tak volně. Ovládány jsou elektromotory, jež řídí systém sledující pohyb hráče.


Vývojáři již svůj Omnideck 6 upravili pro použití s headsetem Oculus Rift DK2, s nímž má být pocit reality mnohem lepší než s obrazem promítaným na stěny. Tento pocit si asi těžko představíme, ale snad k tomu alespoň trošku přispěje zveřejněné video.

Jisté však je, že pokud se s něčím takovým v relativně blízké budoucnosti setkáme, pak v rámci návštěvy nějakého herního centra. Omnifinity plánuje tento systém dodávat také armádě, kde může posloužit k výcviku pěchoty. Nejdříve si jej ale budou moci vyzkoušet návštěvníci I/ITSEC 2014 v Orlandu na Floridě, a to od 1. do 5. prosince. Takže pokud zrovna tam máte cestu...

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek