www.svethardware.cz
>
>
>

Virtuix Omni: šlapadlo pro virtuální realitu přijde v září

Virtuix Omni: šlapadlo pro virtuální realitu přijde v září
, , aktualita
Zájem veřejnosti v poslední době vzbuzují různé novinky týkající se systémů virtuální reality, neboť ty slibují nic menšího než revoluci ve hraní počítačových her. Do nich bude hráč zapojen nejen svým zrakem a sluchem, ale rovnou celým tělem.reklama
Nedávno jsme se podívali na šlapadlo Virtualizer od Cyberith a mohli jsme sledovat, jak se na něm hraje Skyrim, ovšem nyní jde o konkurenční produkt Omni firmy Virtuix, jenž začal podobně jako jiné produkty jako kickstarter, čili projekt spolufinancovaný veřejností. Podobnou minulost má i headset Oculus Rift, který i s jeho výrobcem Oculus VR nedávno koupil Facebook.

Virtuix Omni má velmi podobné zpracování jako Virtualizer, ovšem přeci jen se v něčem lišší. Zatímco Virtualizer má dole jen malou kruhovou plochu s nízkým třením, Omni má spodek ve tvaru mělkého talíře, na jehož nakloněných stranách jsou drážky. Do nich pak zapadnou výstupy na speciální obuvi, čili zde nepůjde využít prosté kecky jako na Virtualizeru. Jinak tu je ale také středový kruh, do nějž si uživatel vstoupí, aby měl přeci jen nějaké vodítko a spojení s reálným světem.


Dle nejnovějších informací má Virtuix Omni dorazit na trh v září, a to s cenou 499 USD, čili v přepočtu nějakých 10 000 Kč, což nevypadá vůbec špatně. Opravdu by se tedy mohlo potvrdit, že celou potřebnou VR výbavu pořídíme za cenu jednoho herního PC a záležet bude především na ceně headsetu Oculus Rift. Za svých pět set dolarů pak zákazník dostane samotné šlapadlo, které má skládací ramena přidržující vrchní kruh, dále demo pro vyzkoušení jeho funkce, software pro sledování pohybu uživatele a pár speciálních bot, v nichž budeme moci na zařízení chodit, běhat i skákat.

Uživatelé, kteří se podíleli na financování projektu Omni, by měli mít možnost si šlapadlo zakoupit za sníženou cenu. Zpráva pak sice mluví o jeho spojení s Oculus Rift, ale jsou tu i jiné firmy vyvíjející VR headsety. Je to třeba Valve a jeho Steam VR, Sony a Project Morpheus nebo jednodušší Rescape od 13th lab.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře