www.svethardware.cz
>
>
>
>

Plextor chystá SSD M8Pe a útok na Samsung

Plextor chystá SSD M8Pe a útok na Samsung
, , aktualita
Společnost Plextor chce příští týden na CES 2016 přicestovat i s novým výkonným SSD, což tedy nebude očekávaný model M7e, ale dosud nezmíněný M8Pe. Zaútočit chce především na moderní SSD firmy Samsung.reklama
Plextor M7e byl popré jako SSD pro M.2 představen právě na letošním CES, tedy před necelým rokem jako nástupce starších M6e. Čekali jsme tedy rok na to, až se tato novinka konečně dostane na trh, ovšem nyní je již jasné, že na něj nepřijde nikdy. Jeho vývoj byl prý zrušen již v létě, kdy začalo být zřejmé, že by nemohl konkurovat výkonným SSD od Samsungu. Jde asi především o Samsung SSD 950 PRO, jež můžeme považovat za modely, které mají konečně do mainstreamu dostat výkonná SSD pro M.2 využívající PCI Express 3.0. My si je navíc už můžeme běžně koupit i na našem trhu, přičemž cena kolem 5400 Kč za 256GB model není až tak špatná.

Plextor si tedy pro tato moderní SSD chystá model M8Pe, o němž se více dozvíme příští týden. Ten má již na rozdíl od zrušeného M7e využít rozhraní PCI Express 3.0 a také protokol NVMe, bez čehož by konkuroval jen těžko. Dosud ale nebyly zveřejněny informace o maximálních rychlostech čtení a zápisu, ale lze očekávat, že to bude nad 2000 MB/s. Víme ale, že co se týče náhodného čtení a zápisu 4kB bloků dat, Plextor M8Pe dosáhne v prvém případě 270.000 IOPS a v druhém 150.000 IOPS. Pro srovnání, Samsung SSD 950 PRO dosahují 300.000 a 110.000 IOPS.

Výrobce také chce nabídnout své moderní technologie, jako třeba PlexTurbo RAM, čili rychlou cache, pak technologii pro kompresi dat a PlexVault pro jejich ochranu před nepovolanými lidmi. SSD M8Pe bude určeno pro herní sestavy a vůbec pro uživatele hledající rychlé úložiště pro svá data.

Zdroj: PC World
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře