Plně autonomní dron si i sám dobije baterii

Plně autonomní dron si i sám dobije baterii
, , aktualita
Společnost Airobotics představila svůj dron, který se může chlubit zejména tím, že je plně autonomní a ke svému provozu nepotřebuje zásah člověka. Jediná věc, kterou musí lidé udělat, je zadat autonomnímu letounu úkol.reklama
Drony mají široké spektrum využití, a to nejen na Zemi. Své uplatnění najdou při zkoumání jiných planet ve vesmíru, pro tento účel už NASA testuje svůj dron na expedici na Mars. Existuje už i dron, který dokáže unést člověka a dopravit ho na požadovanou destinaci. Bezpilotní letouny se také dají dobře využít na nejrůznější bezpečnostní monitorování například na obtížně dostupných místech v průmyslových areálech.

Aby společnost Airobotics ušetřila majitelům dronů práci s dálkovým řízením stroje a následnou péčí o zařízení, představila svůj dron, na kterém je vše kompletně automatizované. Dron zvládne samostatně vzlétnout i bezpečně přistát na vrchní straně své speciální "základny". V ní pak probíhají nutné procesy, jako je nabíjení či výměna vybavení. I to je zautomatizované pomocí malého robotického ramene.

Tento dron, který zvládne fungovat bez zásahu člověka, má najít své uplatnění jako bezpečnostní kontrola v průmyslových oblastech, uplatnit se má i při monitorování kvůli předcházení nehodám, nabídne totiž i termokameru. Hodit se bude i při vytváření 3D obrazu z pohledu zhora, tímto způsobem je možné snadno zjistit například množství skladovaného materiálu.

Takovýto dron je vybaven i náležitými bezpečnostními opatřeními, co se týče jeho samotného. Nechybí funkce návratu domů, plně autonomní letoun je schopen i nouzového přistání a v případě nejvyšší nouze je vybaven i malým padákem. Dron je také zařízen pro práci v nepříznivých podmínkách, takže je odolný proti povětrnostním vlivů a korozi.

Dron od Airobotics je schopný letět až s jedním kilogramem zátěže po dobu třiceti minut. Než začne svou misi, je ve své základně už plně připraven. A jakmile dostane zadaný úkol pomocí příkazového softwaru, základna se nahoře otevře a dron vyjede nahoru. Software má být také jednoduše ovladatelný, a protože si dron zvládne poradit sám, může být ovládání provozováno v podstatě odkudkoli.

Po splnění mise dron zase bezpečně přistane zpět na vrchní části otevřené základy a zajede dovnitř, kde se nabije, aby byl připraven na svou další akci. Ran Krauss, spoluzakladatel společnosti Airobotics, prohlásil: "Celou misi dronu je tak možné zajistit zmáčknutím tlačítka."

Zdroje: engadget.com, Airobotics
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek