Přichází autonomní zemědělství, koncept traktoru Case IH

Přichází autonomní zemědělství, koncept traktoru Case IH
, , aktualita
O autonomních vozidlech se dnes hodně mluví, a to jak o běžných autech, tak i autobusech, nákladních autech nebo taxících. Společnost Case IH chce ale samořídící vlastnosti zavést i do zemědělské techniky a představila koncept autonomního traktoru.reklama
Poslední dobou se na stránkách Světa hardware často setkáváme s autonomními vozy, nákladními auty, autobusytaxíky, nicméně tady snahy výrobců zdaleka nekončí. Společnost Case IH je výrobcem zemědělské techniky a nedávno prezentovala koncept nového traktoru, který je částečně autonomní. Díky tomu by měl výrazně usnadnit práci na polích. I když se dají některé autonomní technologie nalézt už i na dnešních prodávaných traktorech a jiných vozidlech společnosti Case IH, nový traktor jde opět o něco dále.


Koncept traktoru Case IH


Tento traktor je totiž vybaven radarem, lidarem a také kamerami. Informace z těchto senzorů jsou použity k plánování nejlepších tras po poli. Díky tabletu a aplikaci může operátor traktoru vybírat mezi trasami a může také monitorovat jeho polohu. Poněvadž tyto traktory jsou schopny jezdit samostatně, operátor jich může ovládat několik najednou. Traktor je totiž schopen pracovat samostatně a pošle jen upozornění, pokud nastane nějaká nenadálá situace. Operátor pak může rozhodnout o dalším postupu.


Koncept traktoru Case IH na poli


Fantazii se meze nekladou a je možné využít mnoho nejrůznějších metod, jak mohou jednotlivá vozidla spolupracovat mezi sebou. Poněvadž je lze snadno naprogramovat a nechat je jezdit samostatně po poli, je snadné je nechat pracovat i v noci a celý proces urychlit.Zdroj: caseih.com, extrahw.com

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře